Reklama

Remake Final Fantasy VII dostanie zupełnie nowych bossów

​Jeśli liczyliście na to, że doświadczenie zdobyte podczas przechodzenia tradycyjnej wersji gry pomoże Wam ukończyć remake, to możecie się bardzo zdziwić.

Final Fantasy VII to jeden z najbardziej wyczekiwanych remake’ów ostatnich lat, ale jego debiut był już wielokrotnie przekładany, a w temacie w pewnym momencie zapanowała taka cisza, że część graczy zdążyła zwątpić, że w ogóle trafi w nasze ręce (pierwsza zapowiedź nastąpiła podczas targów E3 w 2015 roku). Jak się jednak okazało jakiś czas temu, gra nie tylko powstaje, ale jest już gotowa na premierę, którą zaplanowano na 3 marca przyszłego roku (PlayStation 4). Teraz zaś reżyser produkcji, Tetsuya Nomura, postanowił podzielić się z nami pewnymi szczegółami na jej temat.

Reklama

Dowiedzieliśmy się na przykład, że w grze pojawią się też nowe postaci i bossowie, których nigdy wcześniej nie widzieliśmy. - Z szacunkiem do nowych postaci, o których w poprzednich wywiadach mówiłem, że ich nie będzie - nie są to główni bohaterowie, a ich liczba rosła w czasie procesu tworzenia bogatego opisu Midgaru. Jeśli myślicie tu o finałowym bossie, to z pewnością myślicie o  M.O.T.O.R., ale w grze są też zupełnie nowi bossowie, którzy pojawili się, żeby jeszcze podkręcić ekscytację.

Square Enix udostępniło przy okazji aż 23 nowe screenshoty z gry i potwierdziło, że Final Fantasy VII Remake będzie wypuszczone w kilku częściach, z których pierwsza całkowicie osadzona jest w Midgarze. Deweloper pracuje już jednak nad kolejnymi: - Już zaczęliśmy proces tworzenia następnej części, ale jestem przekonany, że granie w pierwszą wyjdzie poza Wasze oczekiwania, tak jak świat, który rozciąga się poza Midgarem.

Przypominamy, że oryginalne Final Fantasy VII zadebiutowało w 1997 roku na PlayStation i było pierwszą grą z serii, która trafiła na konsolę Japończyków oraz wykorzystywała grafikę 3D z renderowanymi na żywo postaciami i przygotowanymi wcześniej obrazami tła. Z czasem okazało się też, że stała się jednym z najbardziej kultowych “Finali", głównie za sprawą poruszającej warstwy fabularnej, której głównym bohaterem jest Cloud Strife - były żołnierz, a następnie jeden z członków ruchu oporu Avalanche.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Dowiedz się więcej na temat: Final Fantasy VII Remake

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje