Reklama

Red Dead Redemption: Nie było planów na wydanie wersji PC

Ty, którzy marzyłeś o wydaniu Red Dead Redemption, żegnaj się z nadzieją.

Od kiedy Dragon's Dogma doczekała się oficjalnej zapowiedzi wersji na PC, głosy forumowiczów pytających "A gdzie jest pecetowe Red Dead Redemption?" wydają się wracać ze zdwojoną siłą. Jak jednak twierdzi główny projektant trybów multiplayer w westernie Rockstara, firma "nigdy nie planowała wydać wersji na komputery osobiste".

Kris Roberts wypowiedział się na temat braku pecetowej wersji gry na swoim streamie na Twitchu. Oto, co od niego usłyszeliśmy: "Nie wydaje mi się, żebyśmy kiedykolwiek planowali wydać wersję Red Dead Redemption na PC. Szczerze mówiąc, byłem naprawdę bardzo zszokowany, gdy zrobili pecetową wersję Grand Theft Auto V".

Reklama

"Rzecz jasna podczas tworzenia gry, wszystko mieliśmy oparte o pecety i odpalaliśmy całość na klientach win32 przez cały okres produkcji. Ale jeśli chodzi o licencjonowanie tytułu na konsole i tak dalej, to zawsze był tytuł wyłącznie na PS3 i Xboksa 360. Z tego, co sobie przypominam, chyba nawet nigdy poważnie nie dyskutowaliśmy o optymalizacji gry na pecety" - dodaje Roberts.

Oczywiście uwaga na temat Grand Theft Auto V może budzić nieco nadziei na przyszłość, ale... Warto zauważyć, że według wcześniejszych słów reprezentantów Rockstara piąte GTA było planowane na pecety od samego początku.

Western od Rockstar San Diego z kolei wedle plotek był pod względem kodu prawdziwym koszmarem i bardzo możliwe, że sportowanie tej gry przyniosłoby studiu Sama i Dana Housera znacznie więcej kłopotów, niż już przecież bardzo problematyczne przy komputerowej premierze Grand Theft Auto IV. Chyba czas raz na zawsze zakwalifikować pecetowe RDR jako mrzonkę bez szans na realizację...

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje