Reklama

Red Dead Redemption 2 z dynamicznie zmieniającymi się porami roku

​Rockstar być może nie poświęca Red Dead Redemption 2 tyle uwagi, co chociażby GTA 5, ale na szczęście stery przejmują moderzy. Jedna z nowych modyfikacji dodaje do gry pory roku.

Ostatnio pisaliśmy o tym, że aktualnie Rockstar stara się w pełni skoncentrować swoje wysiłki na dostarczeniu graczom GTA 6 - porzucono m.in. wszystkie plany remasterów, w tym te dotyczące pierwszego RDR. Jednak wokół gier R* skupione jest bardzo aktywne środowisko moderskie, czego dowodem jest modyfikacja zmieniająca pewne związane z otoczeniem i pogodą.

Reklama

Moder Bolmin stworzył coś, o co od dawna prosiło wielu graczy - po instalacji, co 10 godzin (rzeczywistych, nie tych w grze) pogoda i otoczenie zmieni się odpowiednio do kolejno następujących po sobie pór roku. Świat w grze przybierze barwy zgodne z daną porą, autor zapowiada także, że pory roku będą miały realny wpływ na rozgrywkę. Trzeba będzie na przykład dbać o to, by główny bohater nie zmarzł zimą, która przyniesie nam burze i zamiecie śnieżne, jak również wyraźnie krótsze dni. O śniegu, który będzie miał wpływ na tempo poruszania się nawet nie wspominam, bo to cecha, na którą uwagę zwraca niemal każdy, kto zaczyna przygodę z tym tytułem.

Za każdym razem, kiedy zmieni się pora roku, gracz zobaczy na ekranie stosowną informację. Co ciekawe, będzie można wpływać na długość poszczególnych pór - aczkolwiek wymaga to pogrzebania w pliku "ini".

Bolmin wspomina, że jedyną porą roku, która nie została mocno zmieniona jest lato, z racji, że jest to główna pora roku w całej grze i tak naprawdę nie było tam zbyt wielu elementów, które wymagałyby modyfikacji.

Mod Dynami Seasons, który możecie pobrać stąd, współpracuje z innymi modyfikacjami pogody, a na stronie znajdziecie m.in. instrukcje jak zainstalować go z Vestigia - jednym z najważniejszych modów dotyczących świata w RDR2.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy