Reklama

GTA 6 ma już gotowy zwiastun?

​Gracze do tego stopnia wyczekują GTA 6, że z niecierpliwością czekają na każdy przeciek o grze. Niestety, niektóre z nich szybko okazują się być kompletnymi fałszywkami.

To może wydawać się mocno nieprawdopodobne, bo przecież jakby to było wczoraj, ale od premiery GTA 5 minęło już niemal 10 lat. Rockstar karmi graczy kolejnymi wersjami gier z tej serii, ale cierpliwość społeczności fanów jest już na granicy wyczerpania. Chcą zupełnie nowej gry i trudno im się dziwić, szczególnie biorąc pod uwagę, że jakość niektórych wydań, które pojawiły się w ostatnim czasie, jest... co najmniej kontrowersyjna.

Gdy już wydawało się, że nie zobaczymy żadnych informacji o nowej części, Rockstar w końcu postanowiło oficjalnie przyznać, że pracuje nad GTA 6. Ale od potwierdzenia do sklepowej premiery jeszcze daleka droga, więc spekulacje na temat gry ani trochę nie ustały. Ba, plotek, przecieków i doniesień pojawiło się wtedy jeszcze więcej.

Reklama

Kilka dni temu w internecie pojawił się spory przeciek, dotyczący rzekomej zawartości gry - fabuły, lokacji i kilku innych, ważnych elementów. Teraz pojawił się kolejny, powiązany z rzekomym zwiastunem gry. Nagrania jako takiego nie można nigdzie obejrzeć - wiadomo o nim jedynie z wpisu na Twitterze, zawierającego zdjęcie ekranu z widocznym kadrem z filmu.

Autentyczność filmu ma potwierdzać fakt, że był umieszczony na kanale Youtube Rockstara, oczywiście w formie ukrytej - do nagrania mieli dostęp tylko ci, którzy dysponowali linkiem. W tym samym tweecie można zobaczyć też screena z informacją, że film został już zdjęty. Autorzy wpisu z konta GTA 6 NEWS & LEAKS zaprzeczają jakoby sami byli autorami zdjęć - po prostu dostali je od kogoś w prywatnej wiadomości.

Jeśli jednak podejdziemy do całej sprawy zdroworozsądkowo, ciężko uwierzyć by rzekomy zwiastun był prawdziwy. Zdjęcie z kadrem zawiera bowiem informację o kategorii wiekowej, nadanej grze przez agencję ESRB. Zwykle ograniczenia wiekowe nadaje się grom na krótko przed premierą, a do tej pozostało jeszcze co najmniej kilkanaście miesięcy, jeśli nie kilka lat. Specjaliści branży przewidują, że GTA 6 nie ukaże się wcześniej niż w 2024 roku.

Rockstar co prawda może przygotowywać się do jakiejś większej prezentacji gry (być może jeszcze w te wakacje - tak twierdzi na przykład znany insider, Tom Henderson), ale scenariusz, w którym firma ma już gotowy zwiastun wydaje się być niemal całkowicie niemożliwy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy