Reklama

Red Dead Redemption 2 może trafić na Nintendo Switch

​Platformą, na jakiej wciąż brakuje bardzo dobrze odebranej gry Rockstara jest Nintendo Switch. Wydawać by się mogło, że z racji wydajności konsoli japońskiego producenta opcja przeniesienia portu również na nią nie jest możliwa do zrealizowania, jednakże kilka dni temu pojawiły się spekulacje o ewentualnym istnieniu wersji na Switch.

O sprawie poinformowała redakcja serwisu Ubergizmo powołując się na tweeta użytkownika Tez2, który w plikach Red Dead Redemption 2 na PC znalazł wzmiankę, a dokładniej grafikę prezentującą kontroler Nintendo Switch Pro.

Pojawiła się więc szansa przeniesienia tytułu na urządzenie Japończyków, ale niestety oprócz obrazka nie przedstawiono żadnych innych konkretniejszych dowodów potwierdzających tę teorię. Należy więc do tych spekulacji pochodzić z pewną dozą rezerwy, tym bardziej że w sieci udostępniono informację jakoby umieszczenie Pro Controller w plikach miało związek z jego wsparciem na komputerach.

Reklama

To teoretycznie powinno ucinać wszelkie domysły, chociaż nie do końca. W przeszłości wydawać by się mogło, iż przeniesienie Wiedźmina 3: Dziki Gon na Switcha nie jest wykonalne co ostatecznie nie znalazło pokrycia w rzeczywistości a posiadacze konsoli Nintendo mogą cieszyć się z przygód Geralta z Rivii.

Z drugiej jednak strony wymagało to od CD Projekt RED dużego kompromisu względem jakości graficznej w konsekwencji produkcja na Switch nie przypomina wersji PC odpalonej na maksymalnych ustawieniach. W przypadku Red Dead Redemption 2 Rockstar musiałby zastosować identyczne ograniczenie, o ile w ogóle możliwe jest ono do zrealizowania. Co ciekawe to nie jedyna gra mogąca trafić na Switch kolejną jest bowiem Metro Redux, które zostało ocenione przez Europejski system klasyfikacji gier wideo właśnie w wydaniu dedykowanym sprzętowi Nintendo.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje