Reklama

PS5 i Xbox Series X będą wydajniejsze od GeForce RTX 2080 - twierdzi znany dziennikarz

​Czy PS5 i Xbox Series X zaoferują lepszą wydajność niż topowe karty graficzne od NVIDII? Według branżowego dziennikarza jak najbardziej tak.

Jakiś czas temu pojawiła się przez niektórych uznana za kontrowersyjną wypowiedź prezesa NVIDII Jensena Huanga, który podczas konferencji powiedział, że układ GPU, jaki znajdzie się w PlayStation 5 i Xbox Series X (notabene dostarczony przez AMD) będzie mniej wydajny od topowych układów z serii GeForce RTX wliczając do tego model RTX 2080. Oczywiście ciężko ocenić czy urządzenia Sony oraz Microsoftu są gorsze od kart graficznych NVIDII, ponieważ jeszcze nie miały swojej premiery i nie przeszły konkretnych testów.

O swoją odmienną refleksję w tym temacie pokusił się Jason Schreier, dziennikarz Kotaku. Twierdzi on, iż PS5 i Xbox Series X zaproponują wyższą wydajność niż karty pokroju GeForce RTX 2080 od NVIDII.

Reklama

Wiemy, że PlayStation 4 czy Xbox One w momencie debiutu odstawały od możliwości high-endowych PC dlatego też producenci nie zamierzają popełnić tego samego błędu upewniając się, że ich sprzęt posiada podzespoły z najwyższej półki. Z drugiej jednak strony nie ulega wątpliwości, że to komputery ze względu na swoją łatwość w wymianie podzespołów, której można dokonać w praktycznie dowolnej chwili pozostają dla wielu osób lepszym rozwiązaniem od konsol (te stanowią przecież zamknięty system).

Jeśli jednak słowa Schreiera są prawdą to produkty Sony oraz Microsoftu mogą być silniejszą niż w przypadku obecnej generacji konkurencją dla PC, choć kluczową rolę odegrają tutaj także ceny. Mocnym punktem nadchodzących konsol mają szansę stać się gry dostępne nie tylko w momencie ich premiery.

Ponownie pojawiły się głosy, że Cyberpunk 2077 trafi również na nową generację co przyznał przedstawiciel CD Projekt RED. W odpowiedzi na pytanie zadane przez fana napisał, że nie jest to scenariusz niemożliwy do realizacji, choć studio aktualnie skupia się wyłącznie na komputerach i PS4 oraz Xbox One jako docelowych platformach dla produkcji.

Marcin Jerzewski - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy