Reklama

Przed świętami najchętniej pobierano GTA 5

​Grand Theft Auto 5 ma za sobą już szóste święta, ale nadal co roku podbija zestawienia popularności w tym okresie. GTA5 także i w ubiegłym roku było najchętniej pobieraną produkcją, jeśli spojrzeć na dane z regionu EMEAA, reprezentującym Europę, Środkowy Wschód, Afrykę oraz Australię.

Kreatywnie nazwana Europejska Federacja Interaktywnego Oprogramowania opublikowała swoje regularne zestawienie sprzedaży w dystrybucji cyfrowej. Jak się okazało, GTA5 wyprzedziło Fifę 20.

Jeśli mowa o sprzedaży pudełkowej i cyfrowej łącznie, to królem prezentów była FIFA 20, wyprzedzając Call of Duty: Modern Warfare na drugiej lokacie oraz Star Wars Jedi: Fallen Order na najniższym stopniu podium. Tutaj Grand Theft Auto 5 uplasowało się na czwartej lokacie.

Takie zestawienie jest już jednak nieco mniej miarodajne, ponieważ nie obejmuje wszystkich krajów w Europie (jest Polska). Nie wszyscy wydawcy dzielą się także danymi. Dla przykładu, Luigi's Mansion 3 jest piąte, choć Nintendo nie ujawnia wyników cyfrowych, więc tytuł mógł być nawet wyżej.

Reklama

Jeśli zaś mowa o samej Wielkiej Brytanii, to ostatnie ubiegłoroczne zestawienie wygrało Call of Duty: Modern Warfare, wyprzedzając na podium Fifę 20 oraz Star Wars Jedi: Fallen Order. To wyraźnie pokazuje, jak wyglądała czołówka pod koniec 2019 roku - wiele nazw powtarza się wielokrotnie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje