Premiery nowych gier w czerwcu 2023 roku - najciekawsze tytuły, platformy, fabuła

Na horyzoncie jawi się kilka interesujących premier nowych gier. Wyczekiwane dzieła zadebiutują na rynku w ciągu najbliższych tygodni. Przedstawiamy najciekawsze premiery gamingowe w pierwszej połowie czerwca 2023 roku.

Maj obfitował w sporo ciekawych gier, z których część idealnie wręcz wpasowała się w gusta graczy. Otrzymaliśmy premierę Hogwarts Legacy na konsolach poprzedniej generacji. Sporo szumu w branży zrobiła nowa Zelda: Tears of the Kingdom. Graczom spodobała się także niekonwencjonalna rozgrywka w Humanity.

O ogromnym rozczarowaniu możemy z kolei mówić w przypadku Redfall. Podobnie z resztą jest też w kontekście The Lord of the Rings: Gollum, czyli gry powstałej i osadzonej w uniwersum Władców Pierścieni. Te dwie pozycje to murowani kandydaci to najgorszych debiutów ostatnich miesięcy, a może i lat.

Reklama

Jak prezentuje się w tym kontekście czerwiec 2023 roku?

Street Fighter 6

  • Data premiery: 2 czerwca
  • Platformy: PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S

Czerwiec zaczniemy bardzo mocnym uderzeniem - w przenośni i dosłownie. Swój rynkowy debiut zaliczy Street Fighter 6, czyli kolejna odsłona popularnej, kultowej już bijatyki. Oczywiście za powstanie i wydanie gry odpowiada japoński Capcom. "Szóstka" przesiąknięta będzie kulturą uliczną i miejskimi krajobrazami.

Street Fighter 6 zaoferuje trzy tryby gry: Fighting Ground, World Tour, a także Battle Hub. Pierwszy wariant to dostęp do lokalnych i sieciowych pojedynków, mecze rankingowe I wszystko to, co znane z poprzedniej części. Drugi tryb to swoista warstwa fabularna dla jednego gracza, natomiast Battle Hub to wisienka na torcie - postaci wykreowane w World Tour biorą udział w walkach i sieciowych rywalizacjach z innymi graczami.

Wstępne oceny i recenzje Street Fighter 6 pozwalają napawać się optymizmem. Coraz więcej wskazuje na to, że Capcom stworzyło naprawdę udaną kontynuację, a szóstka ma być idealną bijatyką zarówno dla weteranów, jak i adeptów gatunku.

Diablo IV

  • Data premiery: 6 czerwca
  • Platformy: PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch

Diablo 4 to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku. Deweloperzy z Blizzard Entertainment kilkukrotnie w ostatnich tygodniach udostępniali serwery do zamkniętych testów. Fani action RPG nie ukrywali entuzjazmu podczas intensywnych kilkudniowych rozgrywek. Nowa odsłona prawdopodobnie najbardziej złożoną produkcją z całej kultowej serii.

Diablo 4 obok takich tuz jak Hogwarts Legacy czy Star Wars Jedi: Survivor to także jedna z największych komercyjnych premier. Pamiętamy jak ubiegłoroczny hit Diablo Immortal bardzo szybko okazał się dla Blizzarda "kurą znoszącą złote jajka".

Posiadacze preorderów Diablo 4 mogą rozgrywkę z tym tytułem zacząć nieco wcześniej. Chociaż oficjalna premiera nastąpi dopiero 6 czerwca, wspomniani szczęśliwcy wejdą na serwery już w piątek 2 czerwca.

Amnesia: The Bunker

  • Data premiery: 6 czerwca
  • Platformy: PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch

Mistrzowie horrorów powracają z kolejnym swoim tytułem. Już 6 czerwca na sklepowe półki trafi Amnesia: The Bunker, czyli kolejna część legendarnego cyklu od Frictional Games. Studio to możecie kojarzyć właśnie z serii Amnesia, Penumbra, a także z hitowej, cieszącej się dobrą sławą SOMY.

Amnesia: The Bunker zabierze w nas nietypowe klimaty, bowiem akcja gry rozegra się w opuszczonym bunkrze I wojny światowej. "Zmierz się z czyhającymi w ciemnościach koszmarami. Szukaj i używaj dostępnych narzędzi oraz broni. Za wszelką cenę nie dopuść do zgaśnięcia światła i wydostań się cało" - brzmi opis tytułu.

The Bunker zaoferuje półotwarty świat, dynamiczną akcją i czyhające wszędzie zagrożenia, interakcje ze środowiskiem, liczne mechaniki eksploracji oraz nieliniową warstwę fabularną.

Greyhill Incident

  • Data premiery: 9 czerwca
  • Platformy: PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S

Greyhill Incident to kolejna pozycja, która powinna przypodobać się wszystkim miłośnikom horrorów. Tytuł zadebiutuje już 9 czerwca z inicjatywy studia Refugium Games. Akcja gry toczy się w latach 90. w klimatycznej dzielnicy Greyhill i opowiada historię inwazji obcych. Gracze wcielą się w protagonistę Ryana Bakera.

Zjawiska paranormalne, eksploracja terenu i czysty survival to cechy, które w pełni wyróżniają Greyhull Incident.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Diablo 4 | Street Fighter 6

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama