Premiera nowej gry na konsolę Game Boy. Fani Nintendo czekali na nią 23 lata

Po 23 latach oczekiwania, wielu niepowodzeniach i trzykrotnych anulacjach projektu, gra Kien dedykowana przenośnej platformie Nintendo Game Boy Advance wreszcie ujrzała światło dzienne.

Anulowanie obiecujących projektów gier przed premierą nie jest rzadką praktyką w branży elektronicznej rozrywki. Jednakże, niezwykłą rzadkością jest trzykrotne kasowanie produkcji, by ostatecznie zadebiutować na rynku. Taka właśnie historia spotkała Kien - tytuł na kieszokonsolkę Nintendo Game Boy Advance, który pierwotnie miał ukazać się w 2002 roku.

Reklama

Mimo że recenzje gry pojawiały się w prestiżowych magazynach, takich jak Nintendo Power, projekt został wstrzymany tuż przed premierą. Kolejne dwie próby wprowadzenia gry na rynek również zakończyły się fiaskiem. Jednak teraz, po dwóch dekadach, Incube8 Games oficjalnie wydało Kien.

Kien to dynamiczna platformowa gra akcji z elementami RPG, w której gracze mogą wcielić się w rolę wojownika lub kapłanki. Gra oferuje 23 poziomy i nieliniową rozgrywkę. Fabuła Kien przenosi do magicznego świata Malkut, gdzie młodzi uczniowie - wspomniani: wojownik i kapłanka - są ostatnią nadzieją na przywrócenie porządku. Siedmiu Mistrzów Absolutu, którzy rządzili Malkutem, zniknęło, a ich obrońcy zostali pokonani przez siły zła. Wychodzi na to, że dwójka bohaterów, to ostatnia deska ratunku, która jest w stanie ocalić świat przed ostatecznym upadkiem.

Cyfrowa wersja gry jest już dostępna, a fizyczna edycja na kartridżach GBA (Game Boy Advance) została już wyprzedana, ale spokojnie, w tym roku pojawi się drugi nakład, który można już zamawiać. W zestawie znajdują się: Kartridż, plastikowe etui, pudełko, instrukcja oraz pakiet naklejek - to prawdziwa gratka dla kolekcjonerów i miłośników gier retro.

Jeżeli posiadacie w kolekcji kompatybilny sprzęt, to koniecznie obejrzyjcie poniższy zwiastun gry od Incube8 Games.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Game Boy | Nintendo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama