Nintendo przejmuje znane studio związane z Hogwarts Legacy i Mortal Kombat

Switch to znakomita konsola, która zachwyciła dziesiątki milionów graczy na całym świecie, ale moc obliczeniowa na pewno nie jest jej mocną stroną. Przenoszenie na nią wysokobudżetowych produkcji z PC, PlayStation czy Xboksa to nie lada wyczyn. Ale jest pewne studio, które potrafi to robić bardzo dobrze. Studio to stało się ostatnio własnością Nintendo.

Nintendo ogłosiło, że nabyło Shiver Entertainment, czyli studio, które odpowiadało za porty takich gier, jak Hogwarts Legac'y oraMortal Kombat 1 na "Pstryczka". Przejęcie to wywołało niemałe zaskoczenie w społeczności fanów Nintendo, zwłaszcza że japoński gigant dotychczas nie był znany z przeprowadzania tego typu transakcji.

Reklama

W oficjalnym oświadczeniu Nintendo poinformowało, że Shiver Entertainment stanie się w pełni zależnym podmiotem, ponieważ Nintendo nabyło 100% akcji studia. Chociaż szczegóły finansowe transakcji nie zostały ujawnione, firma zaznaczyła, że przejęcie będzie miało jedynie "minimalny wpływ" na wyniki finansowe w bieżącym roku fiskalnym.

Nintendo zapewnia, że po przejęciu Shiver Entertainment nadal będzie koncentrować się na swoich dotychczasowych zadaniach, w tym na portowaniu gier. Co ciekawe, studio nie ograniczy się jedynie do pracy nad tytułami na Switcha. Jakie inne projekty Japończycy mogą mieć na myśli? Na razie możemy się tylko domyślać.

Niektórzy fani sugerują, że przejęcie może prowadzić do portowania gier w odwrotnym kierunku - z konsol Nintendo na PC - ale tak na chłodno patrząc, wydaje się to mało prawdopodobne. Bardziej prawdopodobne, że Shiver Entertainment będzie pomagało przy portowaniu gier na nadchodzącego następcę "Pstryczka". Nintendo potwierdziło, że nowa konsola zostanie ogłoszona wkrótce, ale nie podało do wiadomości żadnych szczegółów.

Shiver Entertainment zyskało uznanie za pracę nad portami, zwłaszcza Mortal Kombat 1, który pomimo początkowych problemów technicznych zyskał pozytywne opinie dzięki późniejszym, licznym poprawkom. To, że w tak zaawansowany graficznie tytuł da się pograć na Switchu, to niemała rzecz. Można mieć nadzieję, że w przyszłości takich portów będzie jeszcze więcej.

W ostatnich latach obserwujemy gwałtowny wzrost liczby przejęć przez gigantów branży gier, takich jak Xbox i Sony. Przykładowo Microsoft przejął Activision Blizzard, a Sony nabyło Bungie. Nintendo zaznaczało, że szuka okazji do podobnej transakcji, ale długo zwlekało z podobną inicjatywą. W końcu dopięło jednak swego. Zakup Shiver Entertainment to transakcja co najwyżej średniego kalibru, ale i tak przełomowa w działaniach Nintendo. I kto wie, czy w przyszłości Japończycy nie dokonają większego zakupu? Pierwszy krok już zrobili.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Nintendo | Hogwarts Legacy | Mortal Kombat
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy