Reklama

​Prace nad remake’iem Silent Hill 2 trwają już od przeszło trzech lat

Niedawno zapowiedziany i potwierdzony remake Silent Hill 2 wcale nie jest tak nowym projektem, jak mogłoby się wydawać. Produkcja gry trwa od przeszło trzech lat i wkroczyła w bardzo zaawansowaną fazę.

Remake Silent Hill 2 to jedna z najbardziej wyczekiwanych gier ostatnich lat. Jak podaje serwis Gram.pl, prace nad projektem trwają od 2019 roku i jest bardzo prawdopodobne, że aktualnie znajduje się on w bardzo zaawansowanym stadium. Budżet projektu ma być w całości pokrywany przez Konami, które będzie wydawcą gry. Przedstawiciele Bloober Team zdradzają, że być może wkrótce więcej usłyszymy od samego Konami.

Reklama

Wielu graczy czeka na triumfalny powrót gry jako przedstawicielki jednej z bardziej ikonicznych serii horrorów wśród gier - tym bardziej, że gdy skasowano projekt Kojimy P.T., wielu obawiało się, że to już absolutny koniec jakichkolwiek nowych gier chociażby odrobinę powiązanych z wydarzeniami z Silent Hill - tym bardziej, że przez bardzo długi okres Konami wydawało się nie być w ogóle zainteresowanie podniesieniem marki. 

19 października, podczas wydarzenia Konami Transmission, niecierpliwe oczekiwanie dobiegło jednak końca, a gra została wreszcie oficjalnie potwierdzona. Wraz z nią zapowiedziano także kilka innych gier z “uniwersum" Silent Hill - dwie zupełnie nowe odsłony serii, interaktywny serial oraz nowy film. 

Dla wielu fakt, że projekt jest rozwijany od tak dawna, nie będzie specjalnym zaskoczeniem. Plotki na jego temat krążyły już od dawna - i okazuje się, że chyba wcale nie wzięły się znikąd i niemal od samego początku z grą wiązane było właśnie Bloober Team, twórcy Layers of Fear, Observera, Blair Witch oraz The Medium.

Nowości związanych z Silent Hill jest więc mnóstwo, ale na chwilę obecną nie znamy zbyt wielu precyzyjnych szczegółów - jak chociażby daty premiery żadnej z zapowiedzianych gier. Miejmy tylko nadzieję, że twórcy nie każą nam czekać zbyt długo - tym bardziej, jeśli plotki o zaawansowanych pracach nad grą okażą się prawdziwe.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy