Masa nowości dla fanów Silent Hill. Odkrywamy wszystkie karty!

Ostatni stream Konami był w całości poświęcony nowościom związanym z serią Silent Hill. Z punktu widzenia polskich graczy najważniejszy jest chyba potwierdzony w końcu udział Bloober Team w całym projekcie.

Saga pt. “domysły o Bloober Team robiącym Silent Hill" trwała kilka lat, ale w końcu znalazła swoje oficjalne potwierdzenie. W trakcie streama Silent Hill Transmission oficjalnie zapowiedziano w końcu remake jednej z najbardziej ikonicznych gier z gatunku horrorów - Silent Hill 2

Wiadomo też już oficjalnie, że to właśnie Polacy, znani z Layers of Fear i The Medium, stoją za tym projektem - dokładnie tak, jak sugerowały powtarzające się od kilku lat przecieki.

Reklama

Masahiro Ito, który odpowiada za projekt postaci w serii Silent Hill, powraca do prac nad grą. To właśnie on jest pomysłodawcą słynnej postaci Piramidogłowego, więc jeśli będzie brał udział w tworzeniu remake’u, to chyba możemy być spokojni o jakość artystyczną gry. 

Do zespołu dołącza również Akira Yamaoka, genialny kompozytor, którego utwory znalazły się nie tylko w trzech poprzednich grach z serii, ale także The Medium. 

Przypomnijmy, że Silent Hill 2 to wydana pierwotnie w 2001 roku na konsolę PlayStation 2 historia Jamesa Sunderlanda, który przemierza zdradzieckie i obce miasteczko Silent Hill w poszukiwaniu swojej żony, po tym jak odnalazł tajemniczy list od niej. 

Tyle, że sprawa jest o tyle zaskakująca, że jego żona... zmarła trzy lata wcześniej. W ten oto sposób rozpoczyna się niezwykła podróż, w trakcie której na naszej drodze stanie wielu przeciwników, rodem z koszmarów.

Silent Hill Townfall

Jednak na remake’u Silent Hill 2 nie kończą się ogłoszone dzisiaj niespodzianki. Konami, wspólnie ze studiami Annapurna oraz No Code, ogłosiło grę Silent Hill Townfall. 

O idei stojącej za Townfall wiadomo bardzo niewiele, a jej zwiastun jest bardzo tajemniczy i oszczędny w szczegóły, jednak ma "szanować materiał źródłowy". Jednak ma też być nieco innym podejściem do historii opisywanych w serii.

O ile udział Annapurny w pracach nad grą nie jest jakimś gigantycznym zaskoczeniem (pojawiały się już bowiem przecieki na ten temat), o tyle mało kto spodziewał się zobaczyć w dzisiejszym pokazie logo firmy No Code, odpowiedzialnej między innymi za grę Stories Untold i Observation. Stories Untold jest unikalnym horrorem, złożonym z czterech osobnych historii, w którym akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. 

Zanosi się więc na to, że dostaniemy grę, która może być czymś bardzo oryginalnym i interesującym, jeśli chodzi o serię Silent Hill. Więcej szczegółów na temat tej gry mamy poznać po Nowym Roku.

Silent Hill F

Mało Wam nowości? No to łapcie kolejną - Silent Hill F. To kolejna nowa gra w serii, z zupełnie nową historią, osadzoną w Japonii, w latach 60. ubiegłego wieku. Tu zwiastun jest równie tajemniczy i symboliczny co w przypadku Townfall i przedstawia klimatyczne, tajemnicze i niebezpieczne japońskie miasteczko, które pochłania tajemnicza narośl. W pewnym momencie pojawia się też bohaterka... a resztę zobaczcie sami:

Za scenariusz odpowiada Ryukishi07, jeden z czołowych japońskich pisarzy i scenarzystów gier z gatunku visual novel. Jako autor wielu horrorów wykorzystujących motywy psychologii oraz zjawisk paranormalnych, Ryukishi07 wydaje się być idealnym wyborem do gry z serii Silent Hill. Ciekawy jest też wybór japońskiego miasteczka, bowiem do tej pory akcja działa się w Stanach Zjednoczonych. 

Wygląda więc na to, że spin-off, jakim niewątpliwie jest “F", rozwinie w znaczący i niespotykany sposób motywy serii. Co do tytułu - nie, nie ujawniono póki co, skąd to “F".

Grę tworzy chińskie studio Neobards, które niedawno pomagało Capcomowi w pracach nad Resident Evil: Re:Verse.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Silent Hill

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy