Konami zapowiada nowości związane z Silent Hill

​Plotki związane z powrotem serii Silent Hill pojawiają się od dłuższego czasu, a do sieci trafiają coraz to nowsze przecieki sugerujące, że faktycznie może coś być na rzeczy. Ostatnia informacja udostępniona przez Konami wydaje się tylko potwierdzać te przypuszczenia.

Sporo dywagacji

Ten rok był pełen wieści i plotek dotyczących serii Silent Hill. Wielu internetowych informatorów twierdziło, że Konami zamierza przywrócić ukochaną serię horrorów, zlecając przy tym wiele swoich projektów różnym studiom.

Jednym z nich jest bez wątpienia remake klasycznej gry Silent Hill 2 na PS2 prowadzonej przez studio Bloober Team, twórców takich gier jak Layers of Fear, czy The Medium.

Reklama

Fani odkryli ostatnio istnienie niezapowiedzianego obecnie oficjalnie projektu Silent Hill zatytułowanego The Short Message. Ponadto reżyser filmowy Christophe Gans stwierdził, że Team Silent pracuje nad wieloma projektami, które mają "ożywić markę".

Wszystkie te wydarzenia ostatecznie doprowadziły do zwiększenia zainteresowania samym Konami, przez co producent był zmuszony wreszcie przerwać milczenie.
Przypuszczenia zostały potwierdzone

Na swoim oficjalnym profilu serii na Twitterze japoński wydawca wystosował ciekawą informację zawierającą zaproszenie dla wszystkich graczy, na transmisję związaną z Silent Hill. Zapowiedź, patrząc na treść, wyraźnie wskazuje na ujawnienie najnowszych aktualizacji dotyczących serii survival horrorów, a to wszystko prawdopodobnie w formacie transmisji na żywo.

Ogłoszeniu towarzyszy uruchomienie nowej strony Silent Hill, która jest umieszczona na witrynie samego Konami. Aktualnie znajduje się na niej tylko nowe logo. Niestety strona na ten moment nie pokazuje użytkownikom nic poza tym. Ogłoszona transmisja odbędzie się już w najbliższą środę tj. 19 października o godzinie 23 czasu polskiego.

Co z dostępnością?

Odrodzenie Silent Hill może nie być jedynym przypadkiem, który Konami zamierza przywrócić czy też reanimować w nadchodzących latach. Historycznie, gra i PlayStation miały bardzo dobre stosunki robocze, co rodzi pytanie o potencjalną umowę na wyłączność dla serii.

W ciągu ostatniego roku powtarzającym się szczegółem w mnóstwie przecieków i plotek dotyczących Silent Hilla była kwestia umowy na wyłączność dla PS5. Być może środowa transmisja Konami rozwieje wiele wątpliwości i niedomówień, dzięki czemu fani dostaną odpowiedzi na nurtujące ich od dawna pytania.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Silent Hill | Konami
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama