Powstanie serial na podstawie Diablo? "To mogłoby się udać"

Chociaż na ten moment nie ma planów produkcji serialu na podstawie serii gier Diablo, Rod Fergusson, szef marki w studiu Blizzard, wyraził się na ten temat entuzjastycznie.

Adaptacje gier wideo w formie seriali live-action stają się coraz bardziej popularne - wystarczy wspomnieć sukcesy takich produkcji, jak "Arcane" (na podstawie League of Legends) czy "Wiedźmin". Nic dziwnego, że fani zastanawiają się, czy podobny los czeka serię Diablo. W wywiadzie dla serwisu Windows Central Rod Fergusson przyznał, że widzi potencjał w serialu osadzonym w mrocznym świecie Sanktuarium. 

"Myślę, że zdecydowanie mogłoby się udać" - powiedział Fergusson. "To jedna z rzeczy, które naprawdę lubię w Diablo jako marce. Ma bardzo uniwersalne tematy, ponieważ opowiada o odwiecznej walce Niebios z Piekłem, o walce Dobra ze Złem. Uważam, że to coś, co dałoby się świetnie przełożyć na format serialu. Chciałbym móc powiedzieć więcej, ale na razie nie ma żadnych konkretnych planów. Patrząc jednak czysto teoretycznie, myślę, że Diablo jako serial to dobry pomysł."

Reklama

Fergusson wymienił również serial animowany "Cyberpunk: Edgerunners" od Netfliksa jako przykład produkcji, która sprawiła, że powrócił do gry w Cyberpunka 2077. To pokazuje, jak udana adaptacja może wpłynąć na popularność oryginału. Najlepszym na to przykładem jest ostatni sukces serialu "Fallout". Nie dość, że wypalił sam serial, to jeszcze pociągnął za sobą ogromny skok popularności wszystkich odsłon serii gier, z Falloutem 76, Falloutem 4 i mobilnym Fallout Shelter na czele.

Warto wspomnieć, że w 2018 roku scenarzysta rebootu Hellboya, Andy Cosby, napisał na Twitterze (później jego tweet usunięto), że prowadzi "finalne  rozmowy" na temat produkcji animowanego serialu "Diablo" dla Activision i Netfliksa. Jednak od tamtego czasu nie pojawiły się żadne nowe informacje na ten temat. 

Sytuacja firmy Activision Blizzard również uległa zmianie - została ona przejęta przez Microsoft. Być może sukces serialu "Fallout", który - jak wiadomo - doczeka się drugiego sezonu, skłoni nowego właściciela do rozważenia produkcji serialu "Diablo", który mógłby powtórzyć sukces serialowego "Fallouta", a przynajmniej "Wiedźmina".

Diablo to seria hack'n'slashy zapoczątkowana w 1996 roku przez legendarne studio Blizzard Entertainment. Jej akcja rozgrywa się w świecie Sanktuarium, który jest areną odwiecznego konfliktu między Niebiosami, reprezentującymi porządek i dobro, a Piekłem, które uosabia chaos i zło. Gracze wcielają się w bohaterów, którzy stają do walki z siłami piekielnymi, przemierzając mroczne lochy, wypełnione demonami i przerażającymi potworami. Do dyspozycji mają różnorodną broń, potężne magiczne umiejętności oraz artefakty, które pomagają im w walce. 

Seria Diablo cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Do tej pory sprzedano już ponad 100 milionów egzemplarzy, licząc łącznie wszystkie odsłony. Najnowsza część - Diablo 4 - została wydana w czerwcu 2023 roku i jest dostępna w wersjach na PC, Xboksy One, Xboksy Series X/S, PlayStation 4 oraz PlayStation 5.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Blizzard Entertainment | Diablo 4
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy