Reklama

​Powstaje nowa gra z Mario i pewną zaskakującą postacią. Jaką?

Po sieci zaczęły krążyć plotki, według których Nintendo pracuje nad nową, dwuwymiarową odsłoną Super Mario. Już sam powrót tej gry byłby dość zaskakujący, ale na tym nie koniec niespodzianek.

Super Mario po raz pierwszy pojawiło się jako platformówka z widokiem z boku, i choć branża już od dawna korzystała z dobrodziejstw grafiki 3D, seria Super Mario jeszcze nie raz powracała do tego konceptu. Olbrzymia popularność New Super Mario Bros. na Nintendo DS wywołała kolejną falę mody na dwuwymiarowe platformówki, która trwała aż do premiery New Super Mario Bros. U w 2012 roku. 

Potem na rynku pojawiły się jeszcze - gra mobilna Super Mario Run oraz kreator poziomów Super Mario Maker, ale o pełnoprawnych platformówkach zrobiło się cicho. Wygląda jednak na to, że po prawie 10 latach możemy być świadkami powrotu tego rodzaju gier i wąsatego hydraulika.

Reklama

Zippo jest jednym z bardziej wiarygodnych źródeł informacji na temat planów Nintendo. Teraz twierdzi, że dotarł do informacji, według których powstaje kolejna gra w klimatach / z serii Super Mario, oczywiście z grafiką w 2D. Według plotek ten nowy, tajemniczy projekt nie będzie miał w nazwie niczego związanego z (New) Super Mario, zmieni się również styl grafiki. Gra ma posiadać tryb multiplayer, po raz kolejny również mamy w niej zobaczyć postać Foremana Spike, który pojawił się wcześniej jako przeciwnik Mario w grze Wrecking Crew.

Równie zaskakująca jest informacja (niepotwierdzona oczywiście), że gra jest w bardzo zaawansowanym stadium realizacji, właściwie może być już prawie gotowa. Mimo to Nintendo planuje jej premierę dopiero na 2023 lub nawet 2024 rok. Nie ma więc najmniejszych nawet szans na premierę jeszcze na te święta - o ile oczywiście wszystkie te doniesienia są w ogóle prawdziwe.

Skąd aż taka ufność w doniesienia Zippo? Dwuwymiarowe Super Mario to jedne z najlepiej sprzedających się gier w kolekcji Nintendo, nie byłoby więc niczym zaskakującym, gdyby Japończycy zdecydowali się pójść za ciosem i odkurzyć zapomnianą nieco serię. A co do samej postaci Foremana Spike, to ma się on pojawić w filmie Super Mario, więc jego obecność w grze zdaje się być równie sensowna. Niedługo powinniśmy zobaczyć kolejny pokaz z serii Nintendo Direct, więc może właśnie tam dowiemy się czegoś więcej na temat tego tajemniczego projektu i innych plotek?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy