Polski Wiedźmin jedną z największych serii gier w historii branży

Seria Wiedźmin polskiego studia CD Projekt RED łącznie przekroczyła już 75 milionów sprzedanych kopii gier. Natomiast sam tylko Wiedźmin 3 sprzedał się w aż przeszło 50 milionach egzemplarzy.

Seria Wiedźmin to już istny moloch - wiemy o tym nawet nie mając wglądu w dokładne statystyki. A gdy popatrzymy na liczby, widać to jeszcze wyraźniej. Takie właśnie dane na temat sprzedaży dostarcza nam CD Projekt RED.

Jeśli spojrzymy na dane dotyczące całej serii to sprzedała się ona do tej pory w ponad 75 milionach egzemplarzy, z czego sama tylko trzecia część odpowiada za ponad ⅔ tego wyniku - przeszło 50 milionów kopii trafiło w ręce graczy. Oznacza to ni mniej ni więcej, że jest to jedna z najpotężniejszych marek w historii branży gier. Dla porównania, Wiedźmin 3 plasuje się obok takich hitów jak Mario Kart 8 Deluxe czy Red Dead Redemption 2, które obie mogą się pochwalić wynikiem sprzedanych około 53 milionów kopii, co czyni je jednymi z najlepiej sprzedających się tytułów.

Reklama

Do tego zanosi się na to, że ten rekordowy wynik polskiej serii jeszcze znacząco się poprawi. Niedawno CDPR wypuścił przecież aktualizację next-gen dla “trójki", a w kolejce czeka już kilka innych gier z tego uniwersum - remake pierwszej części, nowa trylogia oraz spin-off, znany aktualnie pod kodową nazwą Projekt Sirius. Co do tego ostatniego projektu jednak, to jego losy mogą być nieco bardziej skomplikowane, bo studio ogłosiło niedawno, że dokonało restartu prac nad nim.

Graczom i innym osobom śledzącym branżę pozostaje mieć nadzieję, że kolejne tytuły spod marki Wiedźmin będą mogły się pochwalić debiutami znacznie lepszymi niż Cyberpunk 2077, choć CDPR udało się w znaczący sposób odmienić to, jak na cyberpunkową grę patrzą gracze, nie tylko naprawiając większość problemów, ale też wypuszczając w lutym 2022 aktualizację next-gen. O tej marce też zresztą niedługo znowu powinno zrobić się głośno - w trakcie Summer Game Fest powinny pojawić się nowe informacje na temat dodatku Phantom Liberty, a sam dodatek będzie dostępny dla wybranych osób.

O marce Wiedźmin nie zapomina też Netflix, który niedawno potwierdził plany prac nad piątym sezonem serialu, choć na platformie nie pojawił się jeszcze nawet trzeci sezon. Ten zaś będzie ostatnim, w którym w rolę Geralta wcieli się Henry Cavill, po którym pałeczkę i wiedźmińskie miecze przejmie Liam Hemsworth. Choć akurat co do samego serialu to nie jesteśmy do końca pewni czy jest to coś, co powinno być kontynuowane - ale wiele zależy zapewne od wyników oglądalności najbliższego sezonu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: CD Projekt RED | Wiedźmin

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy