Polska gra Manor Lords najbardziej wyczekiwaną produkcją na Steamie!

Już za dwa tygodnie na sklepowych półkach pojawi się Manor Lords, niezwykle wyczekiwana produkcja gamingowa powstająca z ramienia studia Slavic Magic, którego właścicielem jest deweloper Grzegorz Kwiecień. Osadzona w średniowiecznym klimacie strategia to aktualnie najbardziej wyczekiwana pozycja na Steamie.

Nadciąga debiut Manor Lords

26 kwietnia to dzień, który może być niezwykle przełomowy dla polskiej branży gamingowej. Wszystko za sprawą debiutu gry Manor Lords, za którą kryje się naprawdę romantyczna historia. Produkcja ta to rasowa gra strategiczna z licznymi elementami ekonomicznymi, oferująca również wielkoskalowe bitwy taktyczne.

Pierwszy zwiastun dzieła został zaprezentowany szerokiej społeczności w 2020 roku. Od tamtej pory Manor Lords otrzymał kilka innych trailerów i gameplayów, które tylko podsyciły apetyty graczy. Na rynku nie ma zbyt wielu strategii umiejscowionych właśnie w tym klimacie, stąd duże zainteresowanie dziełem od Slavic Magic.

Reklama

2 miliony na liście życzeń

W styczniu bieżącego roku na łamach serwisu informowaliśmy, że Manor Lords znalazł się na liście życzeń dwóch milionów użytkowników (!) Steama. Główny twórca gry Grzegorz Kwiecień podkreślił wówczas, iż wynik ten całkowicie przebił jego najśmielsze oczekiwania związane z zainteresowaniem tą produkcją ze strony społeczności graczy.

Deweloper liczył na to, by chociaż 14 tys. użytkowników dodało jego dzieło na słynną wishlistę platformy stworzonej przez Valve. "Nie miałem pojęcia, jak gra zostanie przyjęta ani czy nie będę kiepski w marketingu, ale na szczęście nie zniechęciłem się i kontynuowałem pracę" - tłumaczył Kwiecień.

Było to jednak w styczniu, czyli kilka miesięcy temu. Teraz sprawy jeszcze dynamiczniej nabrały tempa. Polska superprodukcja jakiś czas temu otrzymała kolejny zwiastun prezentujący m.in. widowiskowe średniowieczne walki. Otrzymaliśmy pogląd na kilka kluczowych mechanik toczenia pojedynków.

Deweloper ukazał możliwości ustawiania własnych formacji i szyków bojowych. Dowiedzieliśmy się, że armia będzie wyróżniała się zindywidualizowanym wyposażeniem i statystykami. To wszystko okraszone zostało naprawdę świetnymi i dynamicznymi animacjami, które na trailerze prezentowały się wybornie.

Manor Lords, czyli najbardziej wyczekiwana gra na Steamie

W konsekwencji dobiliśmy do momentu, kiedy można już rozpoczynać odliczanie do wyczekiwanej premiery produkcji od polskich twórców. Ta trafi na rynek dokładnie 26 kwietnia na pecetach na platformach Steam, GOG oraz w ramach usługi PC Game Pass.

Nim jednak dojdzie do oficjalnego debiutu, wydawcy Manor Lords z Hooded Horse pochwalili się kolejnym niesamowitym wynikiem. Okazuje się, że średniowieczna strategia znalazła się właśnie na pierwszym miejscu najbardziej wyczekiwanych nadchodzących tytułów na Steamie, przebijając tym samym Hades II, produkcję, która do tej pory dzierżyła najwyższy stopień na podium w tej kategorii.

To bez wątpienia ogromny sukces polskiego gamedevu. Na łamach Interii regularnie informowaliśmy o tytułach znajdujących się w czołówce na liście życzeń Steama i za każdym razem wspominaliśmy tam o Manor Lords, jednak chyba nikt się nie spodziewał, że polski tytuł wespnie się na sam szczyt...

Warto też dodać, że na wishliście na czwartym miejscu znajdziemy inne polskie dzieło, Frostpunk 2 od 11 bit studios. Gdy zerkniemy na niższe pozycje listy życzeń, to naszym oczom ukaże się również SILENT HILL 2, czyli remake sławnego horroru realizowany przez rodzimy Bloober Team.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Steam | Manor Lords
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy