Reklama

Pokemon z karabinem gwiazdą sieci

Nintendo ujawniło wczoraj sporo informacji na temat dodatków nadchodzących do Pokémon Sword oraz Shield, w ramach tradycyjnej prezentacji Direct. Najważniejszą zapowiedzią - obok dwóch DLC - była zapewne obietnica wprowadzenia dwustu stworków, które nie zmieściły się na premierę.

Wszystkie potworki znane są już z poprzednich odsłon serii i innych produkcji związanych z licencją, lecz większość otrzyma także nowe formy i ataki Gigantamax, którą to mechanikę rozgrywki wprowadzono właśnie w Sword oraz Shield. Jeden z takich ataków bazuje na strzelaniu z karabinu.

To od razu wywołało spore zainteresowanie - i rozbawienie - fanów. Pokemon, choć bazuje na pojedynkach trenowanych stworków, to jest raczej tytułem pacyfistycznym i skierowanym także dla najmłodszych odbiorców, więc dodatek w postaci broni "palnej" okazał się być sporym zaskoczeniem.

Reklama

"Winowajcą" jest Inteleon, wodny pokemon i absolutne debiutant w serii, stanowiący trzecią i ostatnią formę rozwoju Sobble, jednego ze starterów w tej generacji. Na całe szczęście szybko okazało się, że jego karabin - dostępny właśnie w formie Gigantamaxing - strzela tylko wodą.

Nieco bardziej zaangażowani miłośnicy przyznali od razu, że takie podejście nie jest niezgodne z wizerunkiem pokemona, który ma być nawiązaniem do Jamesa Bonda. Inni zauważają, że atak tworzący snajperskie gniazdo, z czerwonym dymem wokół, przypomina raczej zbrodnie wojenne.

Fani od razu zaczęli doszukiwać się w sieci porównań, często bardzo kreatywnych. Poniżej zbiór najciekawszych:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy