PlayStation Vita TV tylko dla Japonii, Chin i Korei Południowej

PlayStation Vita TV to urządzenie zapowiedziane na poniedziałkowej konferencji Sony.

To przystawka do telewizora, która pozwala grać w produkcje z przenośnej konsolki na dużym ekranie. Niestety podobnie jak nowy model Vity, urządzenie nie trafi na Zachód. Andrew House, prezes Sony Computer Entertainment, w rozmowie z japońskim serwisem Nikkei, stwierdził, że Vita TV ukaże się najpierw w Japonii, a potem w Chinach i Korei Południowej. A co z Zachodem?

Niestety House nie ma dobrych wieści dla graczy z Europy i Stanów Zjednoczonych. Przyznał otwarcie, że na razie nie ma planów, by wydać urządzenie na tych właśnie rynkach. Szkoda - o ile nowego modelu Vity raczej nie będzie nam brakować (zwłaszcza w obliczu obniżki ceny jej dotychczasowej wersji), o tyle ten sprzęt wydaje się być ciekawym gadżetem.

Na szczęście nie wszystko jeszcze stracone - aktywny na Twitterze Shuhei Yoshida, prezes Sony Worldwide Studios, "wyćwierkał", że na razie jego firma mówi tylko, iż Vita TV ukaże się najpierw w Japonii i poprosił graczy o cierpliwosć. Czy są więc szanse na wydanie przystawki na Zachodzie?

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy