PlayStation 5 najchętniej kupowaną konsolą w Europie

​Gracze narzekają na problemy z dostępnością PlayStation 5, tymczasem konsola Sony była w marcu najchętniej kupowaną platformą na Starym Kontynencie.

Według danych przedstawionych przez firmę GSD, Playstation 5 osiągnęło w marcu najlepszy wynik sprzedażowy aż od listopada, czyli od miesiąca, w którym konsola miała swoją premierę. Nie znamy dokładnych liczb, ale w raporcie czytamy, że nowe urządzenie Sony szczególną popularnością cieszyło się we Francji, we Włoszech i w Hiszpanii.

GSD podaje, że w marcu w Europie sprzedano w sumie 554,5 tys. konsol, wliczając w to konsole retro oraz Oculus Quest 2. To wynik o 17 proc. niższy niż w marcu ubiegłego roku. Na czele listy najpopularniejszych urządzeń znalazło się PlayStation 5, a tuż za nią Nintendo Switch. Xbox Series X|S uplasował się dopiero na trzeciej lokacje.

Reklama

Popyt na PlayStation 5 utrzymuje się cały czas na wysokim poziomie, pomimo że do tej pory ukazało się dopiero kilka gier stworzonych z myślą o niej. Astro's Playroom, Destruction AllStars, Demon's Souls, Sackboy: Wielka Przygoda i wydany ostatnio Returnal - to wszystkie exclusive'y na PS5, jakie dotychczas znalazły się w sklepach. Jednak w tym roku zobaczymy ich jeszcze kilka, w tym m.in. Ratchet & Clank: Rift Apart oraz Horizon: Forbidden West.

Co w takim razie kupują gracze w Europie? Największą popularnością w marcu cieszył się Rainbow Six: Siege, na drugim miejscu uplasowało się GTA V, a trzecią lokatę zestawienia zajęło Call of Duty: Black Ops Cold War. Licząc jedynie wydania pudełkowe, na szczycie listy znajdują się gry na Nintendo Switch: Super Mario 3D World + Bowser's Fury, Monster Hunter Rise oraz Mario Kart 8: Deluxe.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy