Reklama

PlayStation 4: Sony zrezygnowało z kamery na rzecz niższej ceny?

Co prawda to tylko plotki, ale nie są one dla mnie dużym zaskoczeniem. Zastanawialiście się skąd różnica w cenie pomiędzy Xboksem One, a PlayStation 4?

Ponoć Sony w ostatniej chwili zdecydowało się nie sprzedawać wraz z konsolą kamerki PlayStation Camera, co znacząco wpłynęło na cenę urządzenia. Tak przynajmniej twierdzą anonimowi informatorzy, na których powołuje się serwis IGN.

Xbox One sprzedawany będzie w pakiecie z Kinectem, stąd cały zestaw kosztuje 499 euro. Podobnie sytuacja miała wyglądać w przypadku PlayStation 4, ale ponoć na kilka miesięcy przed targami E3 Sony poinformowało sprzedawców, że rezygnuje z dołączania do konsoli kamerki PlayStation Camera. Firma nie zdradziła jednak sklepom, że wiążę się to z niższą ceną, by nie ujawniać swoich kart przed Microsoftem.

Reklama

To oczywiście rodzi problemy. DualShock 4 został zaprojektowany, by współpracować z kamerą - w sytuacji, gdy ta nie będzie sprzedawana wraz z PS4, niektórzy gracze nie będą w stanie cieszyć się pełną funkcjonalnością urządzenia (m.in. logowanie się, gdy sprzęt nas "zobaczy").

Poza tym developerzy nie będą mogli implementować w swoich grach pełnej obsługi PlayStation Camera w obawie, że nie każdy ją ma. Tego problemu nie ma Xbox One, w pudełku z którym znajdzie się Kinect. Ale wydaje mi się, że niższa cena jest dużo ważniejsza niż kamera. Prawda?

Choć Sony mogło zrezygnować z dołączania kamerki do każdego egzemplarza PS4, niewykluczone, że szykuje odpowiedni pakiet z PlayStation Camera. Do internetu wyciekło zdjecie przedstawiające konsolę w kosztującym ponoć 499 dolarów/euro zestawie z grą Knack i wspomnianym wyżej urządzeniem. Co ciekawe obrazek - widoczny poniżej - różni się od oficjalnych grafik jedynie obecnością kamerki, co może sugerować, że bundle jest tym, z którego w ostatniej chwili zrezygnowano. Możliwe jednak, że dopiero pakiet ten ma zostać zapowiedziany.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje