Reklama

PlayStation 4: Nowe plotki - data premiery, cena, płatny PSN

Na kilkanaście godzin przed imprezą PlayStation Meeting, na której Sony z dużą dozą prawdopodobieństwa zaprezentuje światu PS4, napływają kolejne plotki o nowej konsoli.

Wynika z nich, że urządzenie zadebiutuje w dwóch wersjach, a PlayStation Network upodobni się w pewien sposób do Xbox Live. Wyciekły też dwa nowe zdjęcia pada.

Redakcja serwisu Kotaku powołując się na anonimowego informatora twierdzi, że PlayStation 4 pojawi się w Stanach Zjednoczonych w listopadzie i dostępne będzie w dwóch modelach. Ich ceny Sony ma ujawnić dopiero za kilka miesięcy (najprawdopodobniej na E3), ale według obecnych planów obie wersje konsoli mają kosztować odpowiednio 429 i 529 dolarów (ok. 1336 zł i 1647 zł).

Reklama

PS4 ma korzystać z rozwiązania podobnego do wdrożonego przez Microsoft wraz z aplikacją SmartGlass - konsolą będzie można ponoć sterować za pomocą smartfona lub tabletu. Co więcej z poziomu telefonu będzie można też rzekomo prowadzić rozmowy ze znajomymi z PSN-u i kupować cyfrowe wersje gier będąc z daleka od PlayStation 4. Każdy egzemplarz urządzenia ma zostać wyposażony w nową wersję kamerki EyeToy, co pokrywa się z niedawnymi przeciekami. Pojawić ma się też opcja, która pozwoli oglądać rozgrywkę znajomych nawet jeśli nie posiadamy tej samej gry.

Niestety wygląda na to, że wraz z PlayStation 4 Sony zamierza znacząco ograniczyć możliwości darmowego konta PSN - informator Kotaku twierdzi, że większość funkcji usługi zarezerwowana będzie dla użytkowników PlayStation World, płatnego serwisu, który ma zastąpić dotychczasowe PlayStation Plus. Czy wsród nich znajdzie się granie po sieci? Tego nie wiadomo, ale możemy chyba założyć, że nie - w końcu darmowe multi jest tym co znacząco odróżnia PS3 od X360.

Redakcja serwisu otrzymała też dwie nowe fotografie pada od PS4 - obie z znajdziecie na końcu newsa.

Warto wspomnieć o jeszcze jednej rzeczy - bloger Superannuation odkrył, że 15 lutego należąca do Sony i dostarczająca technologię "chmur" firma GaiKai zarejestrowała trzy domeny internetowe - playstation-cloud.com, playstation-cloud.org i ps-cloud.net.

Czym jest PlayStation Cloud? Biorąc pod uwagę, że adresy zostały zarejestrowane przez GaiKai, nie ulega wątpliwości, że może to być nazwa usługi, która zostanie zintegrowana z PS4 i - według plotek - umożliwi uruchamianie gier z PS3 poprzez streaming. Pytanie tylko czy będąca częścią PlayStation 4 usługa będzie funkcjonowała poza tą konsolą umożliwiając "streaming" produkcji z PS3 także np. na PC? Fakt, że Sony planuje uruchomić dla PlayStation Cloud osobną stronę tego nie wyklucza. A może Sony chce uciec od "czwórki" w nazwie, w Japonii kojarzonej m.in. ze śmiercią i planuje tak nazwać swoją nową konsolę? Wszystko (najpewniej) wyjaśni się dziś w nocy!

Poniżej obiecane zdjęcia pada, opublikowane przez serwis Kotaku:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje