Phoebe Waller-Bridge napisze scenariusz serialu na podstawie gry "Tomb Raider"

Rola w piątej części serii o przygodach Indiany Jonesa nie będzie dla Phoebe Waller-Bridge jedynym zetknięciem z archeologią. Jak informuje portal "The Hollywood Reporter", aktorka napisze dla platformy streamingowej Amazon Prime Video scenariusz serialu opartego na motywach przygodowej gry wideo zatytułowanej "Tomb Raider". Gwiazda nie wcieli się jednak w postać słynnej bohaterki gry, Lary Croft.

Na temat serialowej wersji gry "Tomb Raider", o której informuje portal "The Hollywood Reporter", wiadomo niewiele, bo projekt jest na bardzo wczesnym etapie przygotowań. Jedynym konkretem jest to, że scenariusz napisze Phoebe Waller-Bridge i na tym prawdopodobnie skończy się jej udział w tej produkcji. Gwiazdy na pewno nie zobaczymy w roli awanturniczki Lary Croft. Pocieszeniem dla fanów aktorki może być fakt, że podobną postać Waller-Bridge zagrała w filmie "Indiana Jones i artefakt przeznaczenia", który trafi do kin 30 czerwca 2023 roku.

Reklama

Na serialu o Larze Croft się nie skończy. W przygotowaniu jest też kolejny film o jej przygodach, który także zrealizuje Amazon Studios. Obydwa projekty - filmowy i serialowy - mają być nie tylko połączone ze sobą, ale i stanowić ciągłość z poprzednią filmową ekranizacją gry "Tomb Raider", w której w roli Lary wystąpiła Alicia Vikander ("Ex Machina").

Serialowy "Tomb Raider" to tylko jeden z projektów, które Phoebe Waller-Bridge zrealizuje dla Amazon Studios w ramach kontraktu na wyłączność, który w ubiegłym tygodniu został przedłużony pomiędzy obydwoma stronami na kolejne trzy lata. Innym produkcją, w który zaangażuje się gwiazda, będzie serialowa ekranizacja powieści "Sigh Here" Claudii Lux. Książka ta opisywana jest jako pełna czarnego humoru porywająca opowieść o mężczyźnie, który pracuje na piątym piętrze Piekła, gdzie jest pracownikiem działu transakcji. Po spędzeniu tysiąca lat w tym miejscu, w którym ekspres do kawy zepsuł się przed stuleciem, bohater wpada w końcu na pomysł, który ma odmienić jego życie i śmierć już na zawsze.

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Tomb Raider
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy