Phil Spencer zapowiada zmiany w systemie osiągnięć Xboxa

W wywiadzie, jakiego serwisowi Windows Central udzielił szef Xboxa, Phil Spencer, wypowiedział się on na cały wachlarz tematów, w tym z kategorii, która szczególnie interesowała graczy od jakiegoś czasu — systemu osiągnięć na platformie Xbox.

W wywiadzie Spencer poruszył też między innymi potencjalne przywrócenie do życia marki Banjo-Kazooie, plany (a właściwie ich brak) na otwarcie Game Passa na zewnętrzne platformy. Przejdźmy jednak do tego, co Spencer miał do powiedzenia na temat osiągnięć, bo temat ten ma nawet własny "plan działań".

"Mamy mapę sprzętową, jak również na usługi, być może jest nawet mapa dotycząca zmian dla systemu osiągnięć — a wiem, że wielu graczy bardzo interesuje ten temat" - powiedział Phil Spencer.

Osiągnięcia są jednym z flagowych pomysłów od momentu, kiedy na rynku zadebiutował Xbox 360, ale od tamtej pory nie poświęcano im zbyt wiele uwagi. Gracze w komentarzach w sieci często odnoszą się do tego "zaniedbania".

Reklama

Jednak teraz Spencer nie tylko przyznał, że Xbox jest świadom potrzeb graczy w tym zakresie, ale przyznał też, że Xbox ma na te zmiany pewne konkretne pomysły. Jest więc nadzieja na pojawienie się pewnych długo oczekiwanych usprawnień, takich jak na przykład większa przejrzystość listy "calaków", czyli xboxowej wersji Platyn z PlayStation. Gracze z pewnością chętnie zobaczyliby też nieco ciekawsze osiągnięcia, niż spotykane w niektórych grach, bazujące na podstawowych czynnościach, jak "Przejdź samouczek", które trochę wypaczają ideę osiągnięć.

Po tym, jak Xbox wygrał trwającą 18 miesięcy walkę o największe przejęcie w branży gier, nic dziwnego, że w końcu może spojrzeć na inne aspekty swoich usług. Mając w końcu "w kieszeni" marki takie jak Call of Duty i wiele pomysłów na swój rozwój, przyszłość Xboxa i jego fanów prezentuje się całkiem ciekawie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Phil Spencer | Microsoft
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy