Państwo Islamskie stworzyło własną wersję Grand Theft Auto!

Seria Grand Theft Auto od lat cieszy się rosnącą popularnością na całym świecie. I nie chodzi tu wyłącznie o Stany Zjednoczone, Europę czy Japonię.

Jak się okazuje, również w Państwie Islamskim nie brakuje fanów tej produkcji. To właśnie w tym kraju powstała właśnie specjalnie przygotowana wersja Grand Theft Auto, dostosowana do tamtejszych odbiorców.

Grand Theft Auto: Salil al-Sawarem - bo tak brzmi pełna nazwa nowej odsłony GTA - została przygotowana przez Państwo Islamskie. W rzeczywistości jest to przerobione Grand Theft Auto: San Andreas, które doczekało się już wielu rozmaitych modów.

Jak donosi serwis NaTemat, nowa wersja GTA ma "podnosić morale mudżahedinów, przygotowywać dzieci i młodzież do walki z Zachodem oraz siać terror w sercach tych, którzy sprzeciwiają się Państwu Islamskiemu".

Co nowego otrzymaliśmy w Grand Theft Auto: Salil al-Sawarem? Możemy m.in. wysadzać samochody pułapki czy strzelać do wrogów islamu. Oczywiście oprawa graficzna i lokacje zostały dostosowane do regionu Państwa Islamskiego, co widać zarówno po strojach postaci, jak również po odwiedzanych miejscówkach.

Gra raczej na pewno nie pojawi się oficjalnie poza granicami Państwa Islamskiego - Rockstar, twórca serii Grand Theft Auto, póki co nie skomentował tej kwestii.

Dowiedz się więcej na temat: Grand Theft Auto

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje