Oto najbardziej przerażający horror tego roku. Przejdziecie go w dwie godziny

Horror to jeden z najbardziej prominentnych gatunków w obecnie działającym sektorze gier wideo. Za kilka dni na Steamie zadebiutuje FLATHEAD, ciekawie zapowiadająca się produkcja wpasowująca się w kanony wspomnianego wyżej gatunku. Sam twórca podkreśla, że będzie to niezapomniane doświadczenie dla miłośników straszniejszych wrażeń.

Entuzjaści horrorów już niedługo mają otrzymać jeden duży powód do radości w postaci debiutu Silent Hill 2 Remake, czyli odświeżonej kultowej produkcji wydanej oryginalnie w 2001 roku. Data tej gry nie została jeszcze potwierdzona, ale wszystko wskazuje na to, że polscy producenci z Bloober Teamu we współpracy z KONAMI wypuszczą kapitalne dzieło, które rozgrzeje miliony graczy na całym świecie. Nim jednak otrzymamy możliwość zatopienia się w świecie Silent Hill 2 Remake, warto zwrócić uwagę na inną pozycję. Dokładnie 30 maja 2024 roku na Steamie pojawi się nowy horror o tytule FLATHEAD. Gra opracowana została przez niezależnego twórcę Tima Oxtona. Za dzieło zapłacimy jedyne... 1,99 dolara.

Reklama

FLATHEAD ma oferować nieco odmienną rozgrywkę od innych dobrze znanych horrorów. Gra wychodzi poza schematy samego gatunku, o czym informuje sam jej twórca. "Pociągnij za dźwignię, zobaczysz liczbę. Zgadnij, czy następna liczba jest wyższa, czy niższa, i jeśli masz rację, zdobędziesz punkty i będziesz mógł dalej grać. Mylisz się, cóż... nie martwmy się tym... Wszystko będzie dobrze. Wiem, co myślisz. To brzmi zbyt prosto. I może tak jest, ale kiedy licznik czasu zacznie tykać Zatopieni zaczynają zgrzytać zębami na polach i słychać, jak trzaskają i trzaskają, gdy podchodzą coraz bliżej, cóż, może to proste" - brzmi bardzo enigmatyczny opis gry.

FLATHEAD ociekać ma wyjątkowym klimatem, wiecznie napiętą atmosferą i konwencją analogowego horroru. Łącząc w sobie z pozoru niewinną koncepcję, tytuł przestraszy nawet największych śmiałków. Co ciekawe, rozgrywka w tej produkcji potrwa nie więcej niż dwie godziny, ale dawka wrażeń jest więcej niż gwarantowana.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: horrory
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy