Oskarżony o molestowanie pracownik Ubisoftu tworzy gry dla Tencent

Ashraf Ismail rozstał się z Ubisoft Montreal po tym, jak wystosowano wobec niego oskarżenia o molestowanie. Okazuje się, że znalazł nową pracę, w Tencent.

Ashraf Ismail był dyrektorem kreatywnym w Ubisoft Montreal. Współpraca zakończyła się w momencie, gdy zaczęto głośno mówić o oskarżeniach o molestowanie seksualne. Jednak okazuje się, że w 2021 roku Ashraf znalazł nowego pracodawcę - chińskiego producenta i wydawcę gier, firmę Tencent.

Oskarżenia z 2020 roku

Ismail pomagał w tworzeniu wielu tytułów z serii Assassin’s Creed, w tym Origins oraz Valhalla. W 2020 roku pojawiły się wobec niego oskarżenia o niestosowne zachowanie, zarówno wobec pracownic firmy, jak i fanek gier Ubisoftu, w tym znacznie młodszych od niego. Jego nazwisko często też przewijało się w raportach i doniesieniach na temat kryzysu w Ubisofcie, jaki miał miejsce jakiś czas temu.

Reklama

Rozliczenie z przeszłością

Po ujawnieniu oskarżeń Ismail najpierw wykorzystał przysługujący mu urlop, a następnie całkowicie zrezygnował z pracy w Ubisofcie. Jak tłumaczył wtedy na swoim koncie na Twitterze, zrobił to by należycie rozliczyć się z problemami natury osobistej, jakie pojawiły się w jego życiu. Wspomniał też, że życie jego oraz jego bliskich zostało mocno zaburzone, przeprosił też wszystkich, którzy ucierpieli w jakikolwiek sposób.

Nowa kariera

Jeśli zaś chodzi o pracę dla Tencent, to mówi się, że zajmuje się tam doradztwem - jest ponoć zaangażowany w prace należącego do Tencent studia TiMi praktycznie od momentu jego założenia. Zresztą nie jest tam jedynym pracownikiem, który wcześniej był zatrudniony przez oddział Ubisoftu w Montrealu. Kilku z obecnych pracowników studia TiMi miało wręcz bezpośrednio współpracować z nim wcześniej w Ubisofcie. Przedstawiciele studia TiMi mówią o Ismailu, że nieustannie pokazuje swoje zaangażowanie i chęć do nauki oraz rozwoju, zarówno jako członek zespołu jak i człowiek.

Co do samego Ubisoftu zaś, to od 2020 cała firma mierzy się ze skutkami afery, jaka wybuchła w 2020 w związku z oskarżeniami o mobbing i molestowanie. Na liście osób zamieszanych w sprawę znajduje się kilka osób piastujących wysokie i odpowiedzialne stanowiska. Niektóre z nich, podobnie jak Ismail, odeszły jakiś czas temu z firmy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Ubisoft | Tencent

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama