Ogłoszono nową Amnesię. Powstaje horror z otwartym światem

​Frictional Games postanowiło dać fanom horrorów nadzieję na jeszcze jeden, solidny tytuł. Studio ogłosiło oficjalnie, że trwają prace nad Amnesia: The Bunker, nową odsłoną popularnej serii.

Większość fanów horrorów przez ostatnie miesiące cierpliwie wyczekiwała premiery The Callisto Protocol. Twórca Dead Space wydawał się doskonałym kandydatem do stworzenia kolejnej, klimatycznej gry i właśnie tak się stało. Chociaż gra nie rewolucjonizuje gatunku i oferuje dosyć dziwny system walki, trudno odmówić jej klimatu.

Jedną ze słynnych serii horrorów jest jednak również Amnesia. Ostatnia odsłona, Amnesia: Rebirth, ujrzała światło dzienne w październiku 2020 roku. Od tego momentu minęło już trochę czasu i wielu graczy zatęskniło za grami Frictional Games.

Reklama

Dla wszystkich miłośników horrorów wyczekujących kolejnej produkcji studio wydało krótkie oświadczenie. Dowiadujemy się z niego, że powstaje Amnesia: The Bunker, nowa część serii, która ma zadebiutować już w przyszłym roku na PC oraz konsolach.

Co ciekawe, Frictional Games stawia tym razem na znacznie większą powtarzalność, co pozwoli graczom dłużej cieszyć się ich produkcją. Informacja prasowa wspomina o systemie craftingu, podstawowym uzbrojeniu gracza oraz wielu drogach, jakimi może potoczyć się historia.

Gdyby tego było mało, podejmowane przez nas decyzje mają wpływać na przebieg gry. Frictional zapewnia, że każde przejście jest inne, co brzmi jak nie lada gratka dla fanów tego gatunku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Amnesia | Frictional Games

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy