Reklama

Gry z serii Amnesia trafią na PlayStation 4

Developerzy ze studia Frictional Games poinformowali, że zamierzają wydać gry z serii Amnesia na nowej platformie sprzętowej - PlayStation 4. Premiera wersji na konsolę Sony odbędzie się już w przyszłym miesiącu.

Cykl doczekał się do tej pory dwóch odsłon, które dotychczas dostępne były tylko na PC. Pierwsza ukazała się w 2010 roku, a druga - za którą odpowiada studio The Chinese Room - ujrzała światło dzienne trzy lata później.

Obie wspomniane produkcje (oraz dodatek Justine do "jedynki") wejdą w skład zestawu Amnesia: Collection. Pakiet ukaże się na konsoli PlayStation 4 w przyszłym miesiącu - 22 listopada. Paczka będzie jednak sprzedawana tylko w wersji cyfrowej. Nie wiadomo czy same gry doczekają się jakichś usprawnień graficznych względem pierwowzorów.

Reklama

Tytuły są horrorami, w których wydarzenia przedstawione zostały z perspektywy pierwszej osoby. Akcja pierwszej Amnesii - o podtytule The Dark Descent - osadzona została w XIX wieku w opuszczonym zamku. Gracze wcielają się cierpiącego na amnezję mężczyznę, który musi odkryć swoją tożsamość.

Druga odsłona - A Machine for Pigs - nie jest bezpośrednią kontynuacją, aczkolwiek fabuła rozgrywa się w uniwersum znanym z oryginału. Głównym bohaterem jest niejaki Oswald Mandusa - przedsiębiorca, który wrócił z Meksyku.

Protagonistę dopada tajemnicza choroba, w wyniku której zapada w śpiączkę trwającą kilka miesięcy. Po wybudzeniu okazuje się, że niewiele pamięta, a w domu znajduje się sam. Poniżej obejrzeć można pierwszy zwiastun zapowiedzianego zestawu:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje