Odświeżony Max Payne zapowiedziany. Remedy zdradza szczegóły

Dyrektor kreatywny Remedy Entertainment zdradził kilka detali na temat odświeżonych wersji Max Payne 1 i Max Payne 2. Studio bardzo ambitnie podchodzi najwyraźniej do tych tytułów.

Remedy Entertainment wielkimi krokami zbliża się do bardzo ważnego momentu dla swojej firmy. Po wielu latach spekulacji i płonnych nadziei, w ręce graczy wreszcie trafi Alan Wake 2. Pierwsza część została bardzo dobrze przyjęta przez wielu fanów gier z dużym naciskiem na fabułę i oczekiwania wobec sequela są duże.

Reklama

Na szczęście dla fanów Remedy, dotychczasowe zapowiedzi sugerują, że mamy do czynienia z bardzo dobrą i przyjemną dla oka produkcją. Materiały dotyczące Alana Wake’a 2 od osób, które miały już okazję w niego zagrać, tylko bardzo podekscytowały wszystkich graczy. Dodatkowo cieszy fakt, że ma być to najdłuższa gra w historii Remedy i jeden z dłuższych survivali.

Wiemy jednak doskonale, że Alan Wake 2 to nie koniec działalności tego studia, ma ono bardzo obiecujące perspektywy i ambitne plany na przyszłość. Wśród nadchodzących gier Remedy znajdują się odświeżone wersje pierwszych odsłon serii Max Payne. Pierwsza i druga część mają być sprzedawane w zestawie na platformach aktualnej generacji.

Pytanie o te produkcje miało ostatnio okazję zadać VGC podczas wywiadu z Samem Lake’m, dyrektorem kreatywnym Remedy Entertainment. Lake przyznał, że gry te są bardzo dużym projektem i wymagały od nich mnóstwo pracy. Sam fakt, że są to starsze tytuły, które trzeba odświeżyć i połączyć w jedno, wymaga od nich sporo wysiłku.

Nie ulega wątpliwości, że shootery starzeją się z mniejszą elegancją niż niektórzy reprezentanci innych gatunków. Mechaniki strzelania zmieniają się regularnie, są dopracowywane przez różne studia, a wymagania ze strony fanów FPS-ów bywają wygórowane. Remedy musi więc nie tylko zadbać o widocznie lepszą grafikę, ale również o gunplay, który zachęci graczy do zapoznania się z historią obu gier.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Remedy Entertainment | Max Payne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy