Alan Wake 2: Pokazano rozgrywkę bardzo oczekiwanej gry. Jest na co czekać!

Alan Wake 2 to kontynuacja produkcji z 2010 roku, gdy wcielaliśmy się w postać amerykańskiego pisarza, który w życiu przeżył wiele tajemniczych zdarzeń. Po 13 latach wrócimy do tej historii, a gra ma być jeszcze mroczniejsza. Na dowód tego, opublikowano właśnie fragment gameplayu. Trzeba przyznać, że studiu Remedy Entertainment udało się zbudować klimat mroku.

Premiera Alan Wake 2 została nieco opóźniona

Z premierą drugiej części Alana Wake'a było sporo komplikacji. Początkowo miała ona pojawić się w sklepach już 17 października, lecz nastąpi to dziesięć dni później. Zapowiadana druga część bardzo mrocznej historii tytułowego pisarza jest bardzo mocno oczekiwaną produkcją na drugą połowę 2023 roku. Zapowiedź Alan Wake 2 została pokazana kilka tygodni temu podczas Gamescomu w Kolonii i zrobiła po raz kolejny wielkie wrażenie.

Reklama

Wówczas na scenie przed pokazem zobaczyliśmy Sama Lake’a, czyli człowieka, który użyczył twarzy oryginalnej postaci legendarnemu nowojorskiemu policjantowi Maxowi Payne’owi oraz jednocześnie szefa studia Remedy, odpowiedzialnego za produkcję gry o pisarzu Alanie Wake’u. Wspominany pokaz odbył 22 sierpnia.

Teraz twórcy postanowili uraczyć fanów gry kolejnym pokazem z gry. Tym razem jest to próbka rozgrywki. Prezentacja odbyła się w jakości 4K oraz przy użyciu dodatków stworzonych przez NVIDIĘ. Sami zobaczcie, jak wygląda Alan Wake 2 pełen grozy.

Trailer gry Alan Wake 2 powoduje gęsią skórkę

Na kanale w serwisie YouTube portalu IGN opublikowano ponad 5-minutowy pokaz. Od pierwszych sekund widoczny jest gołym okiem wielki niepokój. Główny bohater przemierza ciemne, opustoszałe i wręcz mroczne ulice fikcyjnego miasteczka Bright Falls. Zbacza on w bardzo wąską uliczkę, gdzie zza rogu wyjawia się postać Alexa Casey’ego, który podchodzi do głównego bohatera, a następnie przeprowadza z nim krótki dialog.

Następnie Wake bierze udział w nieco paranoicznej scenie, w której jego przeciwnikiem są...cienie, a on próbuje je unicestwić bronią palną. Wszystko wygląda niesamowicie mrocznie. Klimat nocnego miasteczka został przez twórców kapitalnie zbudowany.

Trzeba przyznać, że realizm w grafice również robi ogromne wrażenie. W głównej mierze jest to zasługa użycia silnika Northlight Engine, który został stworzony przez deweloperów gry - studio Remedy Entertainment. Wiele wskazuje na to, że Alan Wake 2 będzie jednym z największych hitów jesieni w branży gamingowej. Oficjalna premiera gry odbędzie się już 27 października.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Alan Wake 2 | Remedy Entertainment

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy