Alan Wake 2: Jakie dźwięki przygotowali dla nas producenci?

Alan Wake 2 to jedna z najbardziej gorących premier gier na jesieni 2023 roku. Sequel hitu sprzed trzynastu lat od dawna był wyczekiwany przez fanów. Premiera gry nastąpi już w październiku. Teraz twórcy zdecydowali się opowiedzieć więcej na temat udźwiękowienia produkcji.

Alan Wake podbił serca graczy w 2010 roku

Pierwsza część gry Alan Wake wydana została w 2010 roku na konsole Xbox 360. Dopiero po dwóch latach od pojawienia się na rynku produkcji, wydano wersję na "pecety", co ucieszyło wielu fanów mrocznych rozgrywek. Za ten tytuł odpowiada studio Remedy Entertainment. Firma ta wcześniej stworzyła serię gier o przygodach nowojorskiego policjanta - Max Payne. Trzeba przyznać, że klimatem producenci nieco nawiązują do przygód nowojorskiego policjanta, choć akcja nie dzieje się w Nowym Jorku. Główną zaletą Alan Wake’a była świetnie napisana i poprowadzona linia fabularna.

Reklama

Głównym i zarazem tytułowy tytułowym bohaterem gry był pisarz, który był autorem bestsellerowych powieści. Podczas wakacyjnego urlopu, który spędził z rodziną, by nabrać sił do dalszej twórczości, znika w tajemniczych okolicznościach małżonka Wake’a. Szybko okazuje się, że miejsce, do którego udał się z małżonką jest pełne tajemnic i grozy. Początkowo nic nie wskazywało na tak dużą dawkę strachu, ale jak się potem okazało, było się czego bać.

W trakcie trwania fabuły bohater napotyka m.in. zjawiska paranormalne oraz jest świadkiem przemiany ludzi w potwory. Gra podbiła serca wielu tysięcy graczy na całym świecie.

Fani domagali się odświeżenia uniwersum

Przez wiele lat społeczność fanów Alana Wake’a domagała się stworzenia drugiej części historii pisarza lub chociażby remake’u pierwszej części, gdyż ta już pod względem graficznym czy w aspekcie fizyki nie wygląda tak dobrze. W tym roku okazało się, że fani doczekali się tego, o co prosili przez wiele lat. Remedy Entertainment kilka miesięcy temu ogłosiło, że już na 27 października tego roku zaplanowana jest premiera sequela hitu sprzed 13 lat.

W tym czasie pokazano kilka fragmentów z nowej gry, dowiedzieliśmy się, że będziemy sterowali większą liczbą postaci, niż samym Wake’iem. Teraz zdecydowano się na ujawnienie szczegółów odnośnie oprawy dźwiękowej.

Niemal w każdym thrillerze czy horrorze niezwykle istotnym aspektem jest udźwiękowienie. To właśnie ten element jest czynnikiem, który bardzo często budzi grozę wśród graczy. Ta kwestia została poruszona przez twórców w najnowszym materiale na YouTube. Przedstawiciele studia Remedy Entertainment opowiadają o tym, jak przygotowywali dźwięki do swojego najnowszego dzieła.

Twórcy Alan Wake 2 tłumaczą, ważnym elementem jest ścieżka dźwiękowa

Za ścieżkę dźwiękową w grze odpowiada kompozytor Petri Alanko. Muzyk z Finlandii przyznaje, że po raz pierwszy przygotowuje muzykę do gry wideo. Wcześniej jego utwory ubogacały filmy fabularne, mowa m.in. o Imaginerium, gdzie Alanko współtworzył muzykę ze znanym metalowym zespołem Nightwish. Opowiedział on m.in. o wyczuciu czasu i momentu, w którym musi zostać zaprezentowana dana ścieżka dźwiękowa.

Doznania słuchowe bardzo często wzmagają to, co widzieliśmy na ekranie, więc jest bardzo istotne zagranie się działania bodźców wzroku i słuchu. Na filmie widzimy także fragmenty rozgrywki, w których ścieżka dźwiękowa gra w zasadzie pierwszoplanową rolę i bez trudu można się wystraszyć tego co słyszymy, a nie widzimy. W Alan Wake 2 będziemy mogli usłyszeć także mocne, rockowe brzmienia, które zafunduje nam zespół zaproszony do współtworzenia ścieżki dźwiękowej.

Remedy Entertainment z wielką dokładnością podchodzi do różnych aspektów swojego najnowszego dzieła. Gracze mają nadzieję, że otrzymają historię tak dobrą lub nawet lepszą, od tej z 2010 roku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Alan Wake 2 | Remedy Entertainment
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy