Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Nuclear Division: Szef Respawn Entertainment zakłada nowe studio

Były szef Infinity Ward i współzałożyciel Respawn Entertainment otwiera nowe studio.

To nie żart - Vince Zampella postanowił spróbować czegoś nowego i utworzył Nuclear Division, zespół, który zajmie się grami mobilnymi. No dobrze, a co w takim razie z ekipą odpowiedzialną za Titanfalla? Nic. Nuclear Division jest pobocznym projektem Vince’a Zampelli, dla którego priorytetem wciąż jest Respawn Entertainment.

Reklama

W nowym studiu - założonym wraz z Larrym Pacey’em, byłym wiceprezesem w WMS, firmy zajmującej się produkcją automatów do gier - pełnić będzie głównie rolę konsultanta. Utworzony zespół składa się na razie z 12 osób, ale spółka chce zatrudniać w sumie 50 osób, które pracować będą niedaleko siedziby twórców Titanfalla w Los Angeles.

Nuclear Division zajmie się przede wszystkim grami mobilnymi, których - jak przyznaje Zampella - "ignorowanie jest głupotą". To jednak nie wszystko - nowe studio postrzegane jest, jako pole testowe do sprawdzania nowych pomysłów.

Szef Respawn Entertainment podkreśla, że jego dotychczasowe studio nie za bardzo nadaje się do robienia tytułów na iOS, Androida i Windowsa Phone, zaznacza jednak, że opracowane przez Nuclear Division rozwiązania mogą zostać wykorzystane przez twórców Titanfalla.

Reklama

Reklama

Reklama