Reklama

Nowy Need for Speed ma pojawić się tylko na nowej generacji konsol

​Pojawiają się pierwsze gry, które zostawią w tyle PlayStation 4 oraz Xboxa One i skupią się na tworzeniu gameplayu z myślą wyłącznie o nowej generacji. Jednym z prekursorów na tym polu ma być Need for Speed.

Marki Need for Speed nie trzeba oczywiście nikomu przedstawiać. W ostatnich latach przechodzi ona jednak drobny kryzys. Heat sprawdził się solidnie i dostarczył nieco rozrywki fanom serii, ale od premiery gry minęły grubo ponad dwa lata, a o kolejnych grach nie słychać zbyt wiele.

Jedyna oficjalna informacja pojawiła się w czerwcu 2020 roku. Electronic Arts podczas EA Play Live potwierdziło, że powstaje następna odsłona Need for Speeda i tworzy ją Criterion Games. Niedługo będziemy świętować drugą rocznicę tej zapowiedzi.

Reklama

Na ratunek fanom Need for Speeda przychodzi Jeff Grubb z VentureBeat, który dostarczył nam bardzo ciekawą plotkę. Według jego informacji gra ma pojawić się w listopadzie tego roku i twórcy planują całkowicie ominąć poprzednią generację. Gra pojawi się więc na PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S.

Dla osób, które wciąż polują na PS5, nie jest to oczywiście zbyt dobra informacja. Posiadacze next-genowych sprzętów z kolei długo wyczekiwali tego momentu. Pod koniec roku powinniśmy dostać grę, która powstawała wyłącznie z myślą o nowej generacji i pokaże graczom, do czego jest zdolny nowy sprzęt Sony i Microsoftu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy