Reklama

Nowy Battlefield może zadebiutować w 2024 roku

​Jeżeli liczycie na to, że Battlefielda 2042 uratuje kolejna odsłona, niestety prędko może to nie nastąpić. Według najnowszych plotek następna część gry może pojawić się dopiero w 2024 roku.

Battlefield 2042 bardzo szybko okazał się ogromną porażką EA oraz DICE. Kiedy stało się jasne, że niewiele zmieniło się od czasu bety, gracze odeszli w kierunku konkurencji i nie wrócili do teraz.

DICE wielokrotnie sugerowało już, że będzie dalej rozwijać grę i faktycznie wypuścili już kilka znaczących aktualizacji. Niestety żadna z nich nie okazała się wystarczająca, żeby wzbudzić chociaż trochę optymizmu wśród fanów.

Reklama

Część społeczności porzuciła w rezultacie nadzieje względem aktualnej odsłony i zaczęła zastanawiać się, kiedy może pojawić się kolejna część. Główną wskazówką w tym temacie były słowa CEO Electronic Arts Andrew Wilsona, który w pewnym momencie stwierdził, że "nowy Battlefield co dwa lata ma sens".

Według Toma Hendersona, znanego w naszej branży insidera, taki właśnie był oryginalny plan DICE i EA. Jego źródła informują jednak, że gra może zostać opóźniona do 2024 roku. Nie są to oczywiście oficjalne informacje i wiele może się zmienić do tego czasu, ale na razie nie wszystko idzie najwyraźniej zgodnie z planem deweloperów.

Plotki zdają się potwierdzać słowa Andrew Wilsona z ostatniego raportu finansowego, który dał do zrozumienia, że nie planują porzucać Battlefielda 2042 i optymistycznie patrzą w przyszłość.

Jeżeli faktycznie nad kolejną odsłoną pracuje znacząca liczba deweloperów DICE, jak informował wcześniej Henderson, pozostaje jedynie pytanie, ile osób zostało, by doprowadzić do porządku aktualną grę.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy