Nintendo Switch otrzyma gry z Game Boy Advance

​Najnowsze informacje i screeny, które wyciekły do sieci, sugerują, że na Nintendo Switch Online wkrótce ujrzymy gry z Game Boy Advance!

Interesujące materiały wyciekły na 4chanie 18 kwietnia 2022 roku. Wśród plików można znaleźć emulator o nazwie "Sloop", który umożliwia granie w gry z Game Boy Advance na Nintendo Switch. Użytkownicy, którzy bliżej przyjrzeli się plikom, powiadomili społeczność, że programy zostały opracowane przez Nintendo Europe Research and Development.

Reklama

Informację podał dalej jeden z użytkowników Twittera - Trash Bandatcoot. Podzielił się on zrzutami ekranu i filmikiem, na którym widać działanie emulatora. Niestety materiały video zostały szybko usunięte, więc obserwatorzy wątku zaczęli podejrzewać, że cała sprawa może być kiepskim żartem. Na razie jeszcze nic nie jest pewne.

Hity z Game Boy Advance na Nintendo Switch

Można jednak przypuszczać, że Nintendo faktycznie planuje wydanie emulatora. W 2023 roku mają zostać zamknięte e-sklepy Nintendo 3D i Wii U, a są to ostatnie miejsca, gdzie można kupować cyfrowe wydania gier na konsolę wirtualną GA i GBA. Poza tym Japończycy stale rozwijają swoją usługę subskrypcyjną Nintendo Switch Online.

Nie wiadomo jeszcze, który pakiet mógłby oferować gry z Game Boy Advance. Być może tytuły wskoczą do standardowego pakietu Online, ale jest wielce prawdopodobne, że powstanie kolejny próg subskrypcji, który trzeba będzie wykupić, by cieszyć się klasykami z czasów dzieciństwa.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Nintendo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy