Reklama

Nintendo Switch czy Steam Deck? Zapomnijcie! Oto Logitech G Gaming Handheld

Na początku sierpnia po raz pierwszy usłyszeliśmy o tym, że firma Logitech nawiązała współpracę z chińskim gigantem Tencent. Pokłosiem ma być wprowadzenie na rynek przenośnej konsoli do grania, która umożliwi także rozgrywkę w ramach usługi Xbox Cloud Gaming. Teraz o urządzeniu dowiedzieliśmy się więcej.

Logitech G Gaming Handheld - rewolucja wśród przenośnych konsol?

Sporo informacji przekazał światu prominentny informator działający w serwisie Twitter, Evans Blass. Przecieki sugerują, że nowa konsola ma nosić nazwę Logitech G Gaming Handheld, a bardziej oficjalne komunikaty wraz ze specjalną dedykowaną zakładką na stronie producenta mają pojawić się już niebawem.

Ale do rzeczy. Do sieci przedostały się pierwsze poglądowe fotografie nowej przenośnej konsoli. Z jakiej strony byśmy nie spojrzeli na urządzenie, to nie da się odrzucić od siebie wrażenia, że G Gaming Handheld mocno przypomina konkurencyjnego Nintendo Switch.

Reklama

Granie w chmurze... i więcej

Na poglądzie odnajdziemy oczywiście pad kierunkowy, joystick, klawisze ABXY i przycisk Home. Poza schemat wybija się jedynie przycisk z charakterystycznym logiem Logitech, który znajduje się w dolnej części konsoli po lewej stronie.

To, co jeszcze uświadczymy na zdjęciach, a konkretnie na wyświetlaczu urządzenia to ikonki Xboksa, GeForce Now, Chrome, Steama, Google Play i YouTube. Jeśli przypomnicie sobie zapowiedzi Logitecha i Tencent sprzed kilku tygodni to... nie będzie w tym nic dziwnego, bowiem na oficjalnym blogu wyczytać mogliśmy, że nowa konsola pozwoli korzystać z usług Xbox Cloud Gaming i grać w chmurze.

Logitech słynie z produkowania wysokiej jakości sprzętu komputerowego domowego i biurowego użytku. Sztandarowym jednak obszarem, w którym obraca się wspomniany podmiot to segment gamingowy. To właśnie na tym polu Logitech stale powiększa swoje udziały.

Logitech G Gaming Handheld może stanowić ciekawą konkurencję do Nintendo Switch oraz Steam Decka. Nie da się ukryć, że sytuacja na rynku przenośnych konsol do grania robi się coraz ciekawsza...

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy