Nietypowa współpraca marki Porsche. Gracze będą zadowoleni

Konsole do gier wideo mogą mieć wiele wspólnego z szybkimi autami. Przede wszystkim za pomocą takich urządzeń można ścigać się na wirtualnych torach w ramach różnych tytułów. Teraz dochodzi do bardzo nietypowego połączenia świata gier i szybkich samochodów. Porsche postanowiło nawiązać współpracę z producentami konsol Xbox.

Porsche symbolem prędkości i luksusu

Marka Porsche od dziesięcioleci jest jednym ze światowych symboli szybkich i luksusowych aut. Niemiecki producent zaskarbił sobie serca milionów fanów aut z całego świata. Seria 911 do dziś uznawana jest za jedną z najbardziej legendarnych w historii światowej motoryzacji. Porsche stało się jednym z symboli szybkiej jazdy, a wielu wybitnych artystów, sportowców czy biznesmenów szczyciło się posiadaniem auta właśnie tej marki.

Pierwsze samochody dopuszczone do ruchu drogowego zjechały z taśmy dokładnie 8 czerwca 1948 roku. Zatem jak łatwo obliczyć, w tym roku przypada dokładnie 75. rocznica tego wydarzenia. Niemcy z tej okazji świętują na różne sposoby. Jednym z nich jest współpraca z Microsoftem - producentem konsol do gier Xbox. W jaki sposób można połączyć celebrację marki aut z konsolami do gier wideo? Porsche znalazło na to sposób.

Reklama

Niemiecka marka nawiązuje współpracę z Microsoftem

Otóż Xbox wyda specjalną serię konsol najnowszej generacji (Series X), które będą miały nałożone barwy sześciu najpopularniejszych aut Porsche, które pojawiały się w różnych seriach wyścigowych. Nietypowe kolory będą widoczne nie tylko na konsolach, ale także na kontrolerach dołączonych do tychże platform.  Jest to nie lada gratka dla fanów szybkich aut niemieckiej marki, jak i historii sportów wyścigowych.

Pojawią się m.in. barwy Porsche 911 GT1, które w 1998 roku wygrało słynny 24-godzinny wyścig w Le Mans. Warto jednak dodać, że specjalna seria konsol nie będzie dostępna w ogólnej sprzedaży. Marka Porsche na swojej stronie internetowej informuje, że konsole będą do zdobycia w specjalnej loterii. Trwa ona od 8 czerwca aż do 1 października. Więcej informacji na temat konkursu znajdziecie pod tym linkiem: Porsche and Xbox join forces to celebrate Porsche’s 75th anniversary - Porsche Newsroom 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: porsche
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy