​Nie żyje twórca gier z serii Metro. Poległ na froncie w obronie Ukrainy

Smutne wieści napłynęły ze wschodu. Podczas walki z rosyjskim okupantem na froncie zmarł Andrii "Nizrok" Korzinkin, animator pracujący w 4A Games. Studio odpowiedzialne było za powstanie słynnej serii gier Metro z uniwersum Głuchowskiego.

Animator odpowiedzialny za powstanie gier z serii Metro nie żyje. Poległ w walce o wolną Ukrainę

Chociaż od agresywnej inwazji Rosji na tereny Ukrainy minęło już ponad pół roku, wojna nadal odciska swoje silne piętno na wielu aspektach. Niestety to, co spotkało Korzinkina to najbardziej brutalne oblicze konfliktu zbrojnego.

Informacje o śmierci ukraińskiego animatora przekazał jego kolega, Leonid Stefanov za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych. Z opublikowanego wpisu dowiedzieliśmy się, że Korzinkin poległ w walce o wolność Ukrainy.

Korzinkin był pracownikiem studia 4A Games, które zajmuje się produkcją gier opartych o uniwersum Metro Dmitrija Głuchowskiego. To tutaj deweloper rozwijał swoje umiejętności i pasje. Odpowiedzialny był za tworzenie animacji postaci w grach. Swój nieodzowny wkład wniósł do gry Metro Exodus, która swój debiut zaliczyła w 2019 roku.

Reklama

"Nizrok" to nie jedyny twórca gier, który dołączył na front jako ochotnik, by wesprzeć ukraińskie wojsko w odpieraniu ataków najeźdźcy. Do walki z rosyjskim okupantem przystąpił także m.in. Alexander Kokhanovsky, właściciel esportowej organizacji Natus Vincere (z siedzibą w Kijowie), a także twórcy i pracownicy z GSC Game World (studio odpowiedzialne za gry z serii STALKER).

Bez wątpienia śmierć Korzinkina to ogromny cios dla całej branży gier wideo, która straciła cenionego i utalentowanego dewelopera.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Metro Exodus | 4A Games
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama