Reklama

STALKER 2 - GSC Game World prezentuje nowy zwiastun

​Choć wojna na Ukrainie trwa, studio GSC Game World pracuje nad swoim najnowszym dziełem - STALKER 2: Heart of Chornobyl.

Pod koniec lutego, zaraz po rozpoczęciu inwazji Rosji na Ukrainę, mające siedzibę w Kijowie studio GSC Game World poinformowało, że w zaistniałej sytuacji musi skoncentrować się na obronie ojczyzny, więc przerywa prace nad grą STALKER 2: Heart of Chornobyl.

Jednak w końcu deweloper znalazł złoty środek - część zespołu wciąż tkwi na wojennym froncie, a część przeniesiono w inne miejsce, by mogła kontynuować sztandarowy projekt.

Reklama

STALKER 2 - prace trwają, jest nowy zwiastun

Tym samym STALKER 2: Heart of Chornobyl wciąż powstaje. Co prawda nie ma szans, że gra zadebiutuje zgodnie z planem, czyli jeszcze w tym roku, ale miłośnicy pierwszej części mogą cieszyć się, iż przywrócono prace nad projektem. A swego rodzaju potwierdzeniem tego faktu jest opublikowany właśnie zwiastun. GSC Game World nawiązało w nim do sceny, która rozpoczynała "jedynkę".

STALKER 2: Heart of Chornobyl powstaje jako exclusive na konsole Xbox Series X|S oraz pecety. GSC Game World współpracuje ściśle z Microsoftem, więc gra na pewno nie ukaże się na premierę na PlayStation 5. Niewykluczone jednak, że po jakimś czasie od premiery twórcy przygotują konwersję na konsole Sony. Produkcję oparto na najnowszej, piątej generacji Unreal Engine.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Stalker 2 | GSC Game World

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy