Nie żyje Colin Cantwell. Współtworzył uniwersum Gwiezdnych Wojen

​Zmarł wybitny artysta i jeden z budowniczych kultowego już uniwersum Gwiezdnych Wojen - Colin Cantwell. Zapamiętany zostanie jako projektant wielu pojazdów i statków kosmicznych w filmach "Star Wars".

Cantwell był artystą koncepcyjnym, który swój nieodzowny wkład miał w świat "Gwiezdnych Wojen". Gdyby nie ta wyjątkowa postać - bez wątpienia całe uniwersum wyglądałoby zupełnie inaczej.

Cantwell urodził się w Kolorado w 1932 roku. Przez całe swoje życie zajmował się grafiką i tworzeniem przeróżnych dzieł artystycznych. Ukończył "Animacje" na jednym z uniwersytetów w Stanach Zjednoczonych.

Największy wkład Cantwella możemy obserwować w filmach "Gwiezdne Wojny". To właśnie tutaj, zmarły już artysta otrzymał szereg zleceń od reżysera kinematograficznych dzieł - George’a Lucasa. Grafikowi przypisuje się stworzenie m.in. prototypów Gwiazdy Śmierci, X-Winga, myśliwca TIE, Imperialnego Niszczyciela Gwiezdnego oraz Sokoła Millenium.

Reklama

Był inteligentny w sposób, o jakim marzy większość ludzi

O śmierci Cantwella poinformowała jego partnerka życiowa - Sierra Dall w rozmowie z serwisem Hollywood Repoter. Utalentowany artysta w chwili śmierci, która nastąpiła w jego domu w Kolorado, miał 90 lat.

Śmierć tak zasłużonego i utalentowanego artysty to ogromny cios dla całej branży, jak również dla wszystkich miłośników kultowego uniwersum Gwiezdnych Wojen. Niech jego dziedzictwo trwa wiecznie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Gwiezdne Wojny | LucasArts
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy