Star Wars: Knights of the Old Republic - nad remake'iem pracują dwa zespoły

Star Wars: Knights of the Republic Remake to naprawdę ambitny projekt. Nad nową wersją gry pracują aż dwa zespoły.

Głównym deweloperem remake'u Star Wars: Knights of the Old Republic jest od początku studio Aspyr. Jednak okazuje się, że w pracach nad grą pomaga dodatkowo Saber Interactive. W ostatnim czasie deweloper był zaangażowany w prace nad Evil Dead: The Game, ale tytuł ten trafił już do sklepów, więc zespół może zaangażować się w rozwój KOTOR-a.

O sprawie poinformował serwis VideoGamesChronicle, przywołując wypowiedź Matthew Karcha - członka zarządu Embracer Group (właściciela i Aspyr, i Saber) oraz założyciela i prezesa Saber Interactive - z podsumowania czwartego kwartału roku fiskalnego.

Star Wars: Knights of the Republic - remake wspólnym dziełem Aspyr i Saber Interactive

Reklama

Karch podkreślił, że Saber ma duże doświadczenie w tego rodzaju projektach. Studio współpracowało już z Aspyr przy okazji odświeżania starszych odsłon serii Halo. Przypomniał też, że remake Star Wars: Knights of the Old Republic to ogromne przedsięwzięcie.

Gra nie będzie remasterem wydanym z dopiskiem "remake", tylko remake'iem z prawdziwego zdarzenia. Prawie wszystkie jej elementy zostaną zbudowane od podstaw. Autorzy wierni pozostaną prawdopodobnie jedynie fabule oryginału. Jednak na pierwsze konkrety i materiały (screeny, gameplaye) wciąż czekamy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Star Wars: Knights of the Old Republic
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy