Next-genowy patch do Wiedźmina 3 kontynuuje zagadkę Cyberpunka 2077

​Next-genowa aktualizacja dla Wiedźmina 3 zawiera easter-egga, który odnosi się do mającej już 2 lata - a mimo to nadal nierozwikłanej - tajemnicy z Cyberpunka 2077.

Youtuber xLetalis zauważył, że w Wiedźminie 3 po niedawnej aktualizacji pojawiły się odniesienia do zagadki z Cyberpunka 2077, o której pisaliśmy jakiś czas temu. Przypomnę tylko, że chodzi o tajemniczy ciąg znaków FF:06:B5, który pojawia się w Night City na jednym z pomników, otoczonych mnichami.

Reklama

W całym Night City jest wiele podobnych statuł, które również wyświetlają tajemnicze kody, ale jak na razie nie udało się odszyfrować ich znaczenia. Tajemnicy nie udało się rozwiązać nawet mimo powstania całego podforum Reddita, poświęconego zagadce.

Wydana kilka dni temu aktualizacja Wiedźmina 3 wnosi do gry sporo nowej zawartości, w tym inspirowanej serialem Netflixa. Ale jedna, nowo dodana sekcja sprawia, że Geralt teleportuje się do Velen, gdzie na południowym zachodzie znajdziemy nowe ruiny.

Kryją one trzy przełączniki, które aktywowane, spawnują żywiołaka ziemi. Jeśli go zabijemy, na pobliskim wzgórzu otwiera się kolejny portal. Po jego przekroczeniu, Geralt pojawia się na szczycie wieży, z której można wpaść do pokoju z dwoma kryształami, które... zgadliście, zmieniają podłogę pokoju w kolejny portal. Ten znowu przenosi Geralta na szczyt wieży.

Jednak można uniknąć kolejnej podróży (wszyscy wiemy jak Geralt nie znosi portali) - jeśli rozejrzymy się uważnie po pokoju, na jednej ze ścian zobaczymy wyryte symbole oraz... kolejny ciąg znaków.

Tym razem są to litery FF, VQ, BZ, KW, GB, FP, OVE oraz YAR - kod jest więc inny niż w Cyberpunku, ale skojarzenie narzuca się samo. Poza tym sąsiadujące z nimi symbole są dokładnie takie same jak na statule w Cyberpunku.

Gracze oczywiście rzucili się w wir rozmyślań i prób rozwikłania nowej zagadki oraz sposobów na to, jak można by ją połączyć z poprzednią. Póki co ciężko w ogóle jednoznacznie stwierdzić, czy nowa zagadka ma jakikolwiek związek z poprzednią czy jest tylko losowym ciągiem znaków, wrzuconym do gry jako zwykły easter egg i dla zmyłki kojarzący się z poprzednim. Czekamy więc na kolejne teorie na ten temat.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wiedźmin 3 | Cyberpunk 2077
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy