Reklama

Nero: "Visual novel nowej generacji"

​Visual novels - interaktywne opowieści graficzne - zdobywają coraz większą popularność wśród zachodnich graczy i coraz częściej opowiadają o czymś więcej, niż o miłosnych podbojach nastolatków.

Nero ma szansę wyróżnić się na plus w gatunku - przynajmniej według słów twórców.

Nero to opowieść tworzona przez włoskie studio Storm in a Teacup. Tytuł powstaje przede wszystkim z myślą o Wii U, a twórcy określają go mianem "visual novel nowej generacji".

Wizualna opowieść wykorzysta możliwości oferowane przez tabletopodobny kontroler Wii U. W jaki sposób? Główna historia prezentowana na ekranie telewizora będzie wolna od jakichkolwiek elementów interfejsu - te mają być wyświetlane na GamePadzie.

Interesujący jest fakt, że Nero pojawi się jednak nie tylko na Wii U, ale też na PC (Steam), Xboksie One i 3DS-ie.Nie wiadomo, w jaki sposób developerzy chcą przenieść patent z interfejsem na inne platformy (choć w przypadku XBO nie powinno to stanowić problemu, dzięki mobilnej aplikacji SmartGlass). Data premiery włoskiej visual novel nie jest jeszcze znana. Na razie można obejrzeć klimatyczny trailer z lutego.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy