Najciekawsze premiery nowych gier wideo w najbliższych tygodniach

Do końca 2023 roku pozostał już tylko miesiąc. Nie oznacza to jednak, że na sklepowych półkach nie pojawi się jeszcze kilka interesujących gamingowych premier. Miniony listopad dostarczył kilka ciekawych debiutów. Jak będzie w grudniu? Prezentujemy listę i opis najciekawszych gier, które pojawią się w najbliższych tygodniach.

SteamWorld Build

  • Data premiery: 1 grudnia
  • Platformy: PC, Xbox One, Xbox Series X/S, PlayStation 4, PlayStation 5

Zestawienie otwieramy pozycją kierowaną do fanów ekonomicznych strategii. SteamWorld Build jest szóstą już odsłoną serii wydawanej przez firmę Thunderful Publishing. "Zostań górniczym potentatem na pograniczu umierającej planety. Kop coraz głębiej i powiększaj swoje miasteczko, aby wydobyć zaginioną technologię międzygwiezdnych podróży" - czytamy w opisie produkcji.

SteamWorld Build ma w sobie wszystko, co charakteryzuje klasyczne strategie ekonomiczne. Do dyspozycji gracza oddano takie mechaniki jak: handlowanie, planowanie, projektowanie i rozwój kopalni, zapobieganie awariom czy zarządzanie sytuacjami kryzysowymi.

Reklama

Tytuł posiada ponadto cztery poziomy trudności oraz tryb piaskownicy dla tych, którzy będą chcieli wgłębić się jeszcze bardziej w to, co oferuje SteamWorld Build.

Revive & Prosper

  • Data premiery: 5 grudnia
  • Platformy: PC

Kolejna strategiczna gra, która pojawi się na sklepowych półkach na początku grudnia. Revive & Prosper to tytuł debiutujący z inicjatywy producentów z Mystiqular. Naszym zadaniem jest zbieranie i gromadzenie surowców, a następnie budowanie bazy i automatyzowanie naszej stale rozwijającej się fabryki.

Revive & Prosper mocno przypomina prawdziwy symulator, który stawia przed graczami szereg wyzwań. Dzieło wyróżnia się klimatyczną wokselową oprawą wizualną potrafiącą przykuć uwagę na dłużej.

Avatar: Frontiers of Pandora

  • Data premiery: 7 grudnia
  • Platformy: PC, Xbox Series X/S, PlayStation 5

Nieco spóźnionymi “mikołajkami" dla fanów filmowego Avatara będzie Frontiers of Pandora, produkcja debiutująca z ramienia studia Ubisoft Massive. Nadchodzące dzieło to gra akcji osadzona w scenerii otwartego świata. Avatar ma posiadać bardzo rozwiniętą faunę i florę oraz momentami oprawę wizualną graniczącą z fotorealizmem.

Przykładowo wersja gry na PC obsłuży wiele technologii jeszcze mocniej wpływających na jakość dzieła. Mowa o technikach FSR2 od AMD, upscalingu oraz oczywiście ray-tracingu. Już 7 grudnia dowiemy się, czy wyczekiwane dzieło sprosta oczekiwaniom milionów na całym świecie.

The Day Before

  • Data premiery: 7 grudnia
  • Platformy: PC, Xbox Series X/S, PlayStation 5

Przyszła pora na najprawdopodobniej najbardziej kontrowersyjną produkcję, jaka znalazła się na naszej grudniowej liście. The Day Before to gra MMO, której filarem jest przygoda osadzona w klimacie postapokaliptycznym. Akcja w tym tytule ma miejsce na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych.

The Day Before powstaje z ramienia studia FNTASTIC. Wobec tego dzieła fani zdążyli już rozpalić spore pokłady wyobraźni i nadziei... do czasu, aż deweloperzy nie pokusili się o prezentację fragmentów dłuższej rozgrywki z tej gry. Wtedy entuzjazm nieco zgasł. Kontrowersje związane z The Day Before wynikają w dużej mierze jednak z czego innego.

Otóż twórcy gry oskarżeni zostali już kilkukrotnie o plagiat. Sekwencje filmowe w materiałach promujących tę produkcję postapo miały być wręcz kalką scen z innych gier. Internauci dostrzegli, że FNTASTIC zbyt mocno inspirowało się jedną ze starszych części Call of Duty. Nie brakło również porównań do zwiastunów Cyberpunka 2077 czy Red Dead Redemption 2.

 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Avatar: Frontiers of Pandora | The Day Before | premiery gier
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy