Najciekawsze premiery gier w lipcu 2024 roku. Nie omiń tych debiutów!

Z bardzo wysoką temperaturą za oknami wchodzimy w lipiec, dosyć ciekawie zapowiadający się też miesiąc pod względem premier nowych gier wideo. W co zagrywać będziemy się w najbliższych dniach? Prezentujemy listę najciekawszych tytułów, które zagoszczą na sklepowych półkach na różnych platformach.

The First Descendant

  • Data premiery: 2 lipca
  • Platformy: PC, Xbox One, Xbox Series X/S, PlayStation 4, PlayStation 5

A zestawienie otwieramy... bardzo mocnym akcentem - jedną z najbardziej wyczekiwanych przez społeczność produkcję w tym roku. The First Descendant to dzieło opracowywane przez studio Nexon, dużego wydawcę gier z Korei Południowej. Podczas czerwcowego Summer Game Fest producenci pokazali nowy widowiskowy zwiastun z ich nadchodzącego dzieła.

The First Descendant to trzecioosobowa strzelanka utrzymana w klimacie survivalowym. Tytuł możemy zaklasyfikować też do gatunku looter shootera. Korzystając z umiejętności naszych bohaterów, musimy powalczyć o przetrwanie nie tylko nasze, ale całej ludzkości, która znalazła się w potrzasku.

Reklama

The First Descendant możemy ogrywać solowo bądź w trybie kooperacji dedykowanej dla maksymalnie 4 osób. Nie da się ukryć, że to właśnie w wariancie współpracy dzieło to wyzwala swój największy potencjał.

Final Fantasy XIV: Dawntrail

  • Data premiery: 2 lipca
  • Platformy: PC, Xbox One, Xbox Series X/S, PlayStation 4, PlayStation 5

Dawntrail to piąty pełnoprawny dodatek do gry Final Fantasy XIV Online, który debiutuje po ponad dwóch latach od premiery poprzedniego najświeższego rozszerzenia Endwalker. Nowość dodaje do świata gry nowe klasy postaci i krainę Tural nasyconą górzystymi terenami i lasami.

Twórcy pokusili się też o zaprojektowanie nowych oponentów do okiełznania: Valigarmanda, Barrltendera oraz Eliminatora. Zabraknąć nie mogło też nowych lochów oraz rajdów przeznaczonych dla 8 graczy. Oprócz tego Final Fantasy XIV w nowym dodatku wniesie estetyczne ulepszenia: poprawę tekstur i cieni oraz sporo samych wizualnych dodatków.

Wg. producentów zaprojektowane na poczet rozszerzenia klasy postaci Viper oraz Pictomancer mają być pełniejsze w konfrontacji do tych klas, które gościły w poprzednich dodatkach gry.

Zenless Zone Zero

  • Data premiery: 4 lipca
  • Platformy: PC, PlayStation 5, urządzenia mobilne (iOS, Android)

Zenless Zone Zero to produkcja powstająca z ramienia chińskiego studia miHoYo, które na swoim koncie ma stworzenie prawdziwych hitów w postaci Genshin Impact oraz Honkai: Star Rail. Czy nadchodzące nowe dzieło od tych deweloperów spełni oczekiwania graczy?

Tytuł jest sieciowym RPG akcji utrzymanym w klimacie fantasy. Świat gry to teren mocno futurystyczny i postapokaliptyczny. "Byty znane jako Ethereal przybyły do ​świata ludzi z portali zwanych Hollows. Ethereal siały spustoszenie wśród większości ludzkości, unicestwiając większość z nich" - czytamy w fabularnym opisie dzieła.

Zenless Zone Zero w dużej mierze oparte jest o eksplorację bogatego świata oraz oczywiście walkę, która ma być fundamentem rozgrywki. Istotne w tym wszystkim jest tworzenie kombinacji, parowanie ciosów i nauka uników w walce z rywalami.

Twórcy gry mają korzystać ze sztucznej inteligencji w celu usprawnienia procesu produkcyjnego i zwiększenia efektywności pracy nad tym tytułem.

Once Human

  • Data premiery: 9 lipca
  • Platformy: PC

W pierwszej połowie lipca pecetowi gracze otrzymają możliwość zatopienia się w kolejnej postapokaliptycznej survivalowej grze. Once Human to produkcja dedykowana rozgrywce sieciowej. W grupie znajomych przystępujemy do walki z potworami, odkrywamy intrygi i rywalizujemy o zasoby po to, by zbudować własne imperium.

Dzieło nasączone jest mrocznym klimatem postapo. Doskwierać będą nam nie tylko potwory, ale też chociażby brak żywności, brudna woda i niekoniecznie właściwy stan zdrowia psychicznego. Twórcy pokusili się o zaimplementowanie szerokiego asortymentu broni wraz z możliwością ich konfiguracji.

Once Human idealnie wtapia się w definicje gry MMO akcji z elementami strzelania.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: premiery gier | The First Descendant
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama