Reklama

Nadchodzi Horizon: Zero Dawn na PC

​Właśnie dostaliśmy kolejne potwierdzenie teorii, że Sony będzie częściej szło śladami Microsoftu, jeśli chodzi o udostępnianie swoich produkcji na PC.

Najpierw Death Stranding, a teraz Horizon: Zero Dawn... wygląda na to, że komputerowi gracze mają przed sobą wiele naprawdę ciekawych miesięcy. Najpierw na początku grudnia w temacie wypowiadał się rosyjski youtuber Anton Logvinov, który zasłynął sprawdzonym info o produkcji Hideo Kojimy, zapewniając o pecetowej premierze Horizon Zero Dawn już w lutym.

Powołując się na dojścia u Sony i własnych informatorów, zapowiedział nadejście pecetowej wersji ostatniego hitu Guerrilla Games: - Dla wszystkich, którzy jęczeli na początku tego roku, kiedy powiedziałem, że Death Stranding trafi na PC - sugeruję znów zażyć leki uspokajające. Bo Horizon Zero Dawn będzie dostępne na PC już w lutym przyszłego roku. Mam nadzieję, że to przeżyjecie. Bardzo niedługo pojawi się zapowiedź tej premiery.

Reklama

Teraz zaś w bardzo podobnym tonie wypowiada się serwis Kotaku, powołując się na 3 różne źródła, które zapewniały go, że Horizon Zero Dawn zadebiutuje na PC w pewnym momencie tego roku. I jeśli rzeczywiście premiera ta dojdzie do skutku, będzie to pierwsza produkcja od wewnętrznego studia Sony, która trafi na komputery. Nie pozostaje nam więc nic innego, jak tylko czekać na oficjalną zapowiedź ze strony japońskiego giganta, bo wielu graczy z pewnością ostrzy sobie zęby na przygody Aloy, które do tej pory rozeszły się już w nakładzie ponad 10 mln egzemplarzy.

Wiele wskazuje na to, że to będzie naprawdę przełomowy rok dla branży gier - na rynek trafią konsole nowej generacji, które z pewnością narobią wielkiego zamieszania, a Sony najpewniej otworzy się na graczy komputerowych, którzy od dawna wyczekują możliwości wypróbowania największych hitów z PlayStation. Nie da się ukryć, że apetyty zaostrzył im Microsoft, który od pewnego czasu ma filozofię udostępniania swoich gier zarówno na Xboxach, jak i PC, a co więcej coraz częściej mamy też możliwość grania w sieci z graczami innych platform i wydaje się, że jest to droga, od której nie ma już odwrotu.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy