Nadchodzą gorące premiery gier wideo. W co zagramy w październiku 2023 roku?

Obfity w gamingowe premiery wrzesień już za nami, a my stopniowo i sukcesywnie zbliżamy się do końca roku. Jednak nim to nastąpi, czeka nas jeszcze kilka głośnych debiutów. Prezentujemy listę najciekawszych premier gier wideo w pierwszej połowie października 2023 roku. Czy jest na co czekać?

Assassin’s Creed: Mirage

  • Data premiery: 5 października
  • Platformy: PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S

Już 5 października na sklepowe półki trafi trzynasta gra z serii popularnego Asasyna. Mirage to poboczna część całego cyklu, oferującą przygodową rozgrywkę i masę mechanik związanych ze skradaniem. "Przemieszczaj się płynnie po mieście i wykorzystuj największy z dostępnych dotąd wachlarzy narzędzi. Przyjmuj zlecenia od biur Asasynów, zbieraj kluczowe wskazówki i po cichu pozbywaj się swych celów przy pomocy bardziej niż kiedykolwiek dotąd realistycznych skrytobójstw" - czytamy w opisie tytułu.

Reklama

W grze wcielimy się w młodego złodziejaszka o imieniu Basim. Akcja produkcji rozgrywa się w Bagdadzie i jest umiejscowiona blisko 11 lat przed historią przedstawioną w Assassin’s Creed Valhalla. Jako że Mirage jest poboczną odsłoną serii, to fabuła zaprojektowana przez Ubisoft Bordeaux będzie krótsza niż pełnoprawne gry o Asasynie w roli głównej i powinniście ją przejść w ok. 20-25 godzin.

Roblox

  • Data premiery: 10 października
  • Platformy: PlayStation 4, PlayStation 5

W tym przypadku z całą pewnością możemy mówić o historycznym w branży wydarzeniu. Roblox, czyli jedna z najpopularniejszych platform do grania, zaliczy swój oficjalny debiut na konsolach PlayStation 4 i PlayStation 5. Dzieło od Roblox Corporation święci triumfy na rynku gamingowym od 2006 roku.

Wstępne założenia Robloxa opierały się w największej mierze na walorach edukacyjnych. Platforma rozwinęła się jednak do niebotycznych rozmiarów. Przez dłuższy czas gra dostępna była na platformach: PC, konsolach Xbox oraz systemach mobilnych iOS oraz Android. Sony mało przychylnie spoglądało na debiut tej gry na PlayStation z prostych powodów - Roblox dedykowany jest w największej mierze młodszym społecznościom graczy. Decyzje jednak już zapadły i słynna platforma pojawi się również na konsolach od japońskiego giganta.

Forza Motorsport

  • Data premiery: 10 października
  • Platformy: PC, Xbox Series X/S

Forza Motorsport to pozycja kierowana do wszystkich fanów gier wyścigowych. Jest to już ósma gra z kultowej serii od Turn 10 Studios. Tym razem mamy do czynienia z prawdziwie next-genową ściganką. Debiut przewidziano na 10 października 2023 roku. Warto podkreślić, że nowa Forza trafi na pecety oraz konsole Xbox Series X/S.

Produkcja w największej mierze stawia na realizm, zdecydowanie bardziej niż znana i osadzona w podobnym klimacie Fora Horizon. W grze pojawi się tryb kariery dla pojedynczego gracza oraz oczywiście to, co stanowi wisienkę na torcie - rozgrywka sieciowa z innymi kierowcami z całego świata.

Forza Motorsport zaoferuje zaawansowany model fizyki jazdy - i według producentów - sztuczną inteligencję, jakiej jeszcze gry samochodowe nie posiadały. Zdecydowanie jest to jedna z największych premier tego roku, a wszyscy entuzjaści wysokich prędkości nie powinni jej przegapić.

Lords of the Fallen

  • Data premiery: 13 października
  • Platformy: PC, Xbox Series X/S, PlayStation 5

Jeśli chodzi o rebooty uznanych w branży gier, to nie sposób nie wspomnieć o Lords of the Fallen, które pojawi się na rynku w pełnej krasie już 13 października bieżącego roku. Tytuł zadebiutuje z inicjatywy Hexworks pod wydawnictwem CI Games.

Oryginalne The Lords of the Fallen zaakcentowało swoją obecność w 2014 roku. Pozycja kierowana była do wszystkich fanów gatunku RPG. Miłośnicy soulslike również znaleźli w tej grze sporo ciekawych dla siebie rzeczy. Nadchodząca odsłona ma zaoferować jeszcze szerszy gameplay, o czym poświadcza fakt, że twórcy zaimplementowali aż 5 razy większy świat niż w oryginale.

Lords of the Fallen możemy rozgrywać w pojedynkę lub w trybie współpracy ze zajomymi. Oba warianty dotyczą przechodzenia bogatej w fabułę kampanii.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy