Reklama

Na następne konsole jeszcze poczekamy...

Kupiłeś właśnie PlayStation 4 lub Xboxa One i zastanawiasz się, na jak długo wystarczy ci nowa konsola? Jeden z szefów AMD postanowił wypowiedzieć się w tej sprawie.

Ostatnie next-geny w momencie premiery okazały się wolniejsze od gamingowych pecetów, do tego miały problemy zarówno z Full HD jak i 60 fpsami. Dwa lata później sytuacja zmieniła się o tyle, że potaniały. Na następców trzeba będzie jednak jeszcze poczekać, a przynajmniej tak twierdzi AMD ustami jednego ze swoich szefów.

Ma to znaczenie o tyle, że chipy AMD znajdują się zarówno w PS4 jak i XBO, a użycie kolejnej ich generacji byłoby najprostszym sposobem na stworzenie następców. Intel nie ma bowiem wystarczająco mocnych kart graficznych, Nvidia procesorów zgodnych z architekturą x86, zaś połączenie CPU Intela z GPU Nvidii, które świetnie sprawdza się w pecetach, odbiło by się na cenie.

Reklama

Co ważne, człowiekiem podającym daty jest Devinder Kumar, pełniący obowiązki CTO (główny szef od spraw technologicznych) w AMD. Oczywiście, nawet on zarzeka się, że to tylko gdybanie lub zasłona dymna (bo zarówno Sony jak i Microsoft w tej sprawie milczą), ale lepszego źródła nie ma.

No dobrze, a data? Kumar twierdzi, że: "PlayStation 4 oraz Xbox One pozostaną w centrum uwagi do roku 2019". Jednocześnie jednak AMD nie wyklucza, że do tego czasu pojawią się ich odświeżone wersje, ale biorąc pod uwagę dane historyczne, nie ma się co nastawiać na zmiany większe niż mniejsze obudowy i zredukowany pobór prądu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje