Moon Mystery - polska gra o kosmosie pojawi się na ważnym wydarzeniu!

Moon Mystery to niezwykle ciekawy projekt gamingowy zapoczątkowany pierwotnie przez jednego polskiego dewelopera, który rzucił swoją dotychczasową pracę po to, by realizować najskrytsze pasje. Rodzima produkcja będzie jednym z reprezentantów nadchodzącego wydarzenia Steam Next Fest.

Kiedy mówimy o kondycji polskiej branży gier wideo, to na myśl niemal natychmiastowo przychodzi nam Wiedźmin 3: Dziki Gon, prawdziwy towar eksportowy na cały świat. W ostatnich miesiącach głośno zrobiło się też o Cyberpunku 2077, który na Steamie kilkukrotnie bił rekordy popularności, a pełnoprawny dodatek do gry ‘Phantom Liberty’ zapewnił graczom kolejne solidne godziny zabawy.

Najświeższą perełką i prawdziwym przebojem okazał się z Manor Lords, projekt zrealizowany przez Slavic Magic, czyli tak naprawdę solowego dewelopera Grzegorz Stycznia. Gra strategiczna osadzona w średniowieczu przyciągnęła tłumy i zgarnęła bardzo pochlebne opinie graczy, jak również recenzje branżowych krytyków.

Reklama

Moon Mystery - od solowego pasjonackiego projektu po duże gamingowe przedsięwzięcie

Niebawem przed sporą szansą stać będzie Moon Mystery, kolejny bardzo intrygujący projekt, będący owocem polskiej branży gamingowej. Pierwotnie produkcja ta tworzona była przez jednego polskiego twórcę, który postanowił całkowicie przemodelować swoją karierę, rzucając dotychczasową pracę, by w pełni zająć się rozwojem wspomnianej gry wideo.

Początki, jak wspomina, nie były proste. "Ostatnie lata były dla mnie niezwykłym wyzwaniem (...). Pracowałem nad czymś, co dla mnie było marzeniem od lat - własną grą wideo. Rzuciłem pracę, zainwestowałem całe swoje oszczędności i znalazłem wydawcę" - mogliśmy przeczytać.

Aktualnie projekt rozwijany jest przez grupę 15 deweloperów zajmujących się: kreowaniem scenariusza i narracji, programowaniem, tworzeniem poziomów, animacji, dźwięku czy finalnie testowaniem.

Moon Mystery jest przygodową pierwszoosobową strzelanką utrzymaną w realiach kosmosu. Wcielając się w astronautę, naszym zadaniem będzie przetrwanie i odparcie wszystkich niebezpieczeństw czyhających na nas na Księżycu. Gra skupi się na "odkrywaniu tajemnic, i dziwnych światów oraz radzeniu sobie w ekstremalnie trudnych warunkach".

Podczas rozgrywki przemierzać będziemy nieprzyjazne dla ludzkiej materii środowiska, rozległe bazy i nieznane do tej pory krajobrazy księżyca. Do naszej dyspozycji oddane zostaną pojazdy m.in. statki kosmiczne, samochody sterowane radiowo, łodzie podwodne i łaziki księżycowe. Wszystko to pomoże nam w eksploracji tajemniczego świata zaprojektowanego przez twórców.

Oprócz mechanik znanych z klasycznych FPS-ów Moon Mystery postawi przed graczami stertę łamigłówek i zagadek do rozwiązania, pobudzając nasze szare komórki podczas przechodzenia gry.

Moon Mystery pojawi się na Steam Next Fest!

Warto wspomnieć, iż Moon Mystery ma za sobą udaną kampanię finansowania społecznościowego. Projekt na tyle spodobał się społeczności graczy, że ci chętnie wspierali to przedsięwzięcie. Twórcy zebrali ponad 25 tys. euro na poczet realizacji postawionych celów gry.

W dniach od 10 do 17 czerwca odbędzie się Steam Next Fest, czyli wydarzenie w pełni poświęcone nadchodzącym na rynek grom. To doskonała okazja dla deweloperów do pokazania światu owoców swojej pracy. Otrzymamy setki dem z różnorakich produkcji.

Jednym z głównych bohaterów festiwalu będzie też polska kosmiczna produkcja Moon Mystery. 10 czerwca w godzinach wieczornych twórcy zaprezentują nam oficjalną demonstracyjną wersję z tego tytułu z aż 6 zróżnicowanymi grywalnymi poziomami. Nie przegapcie tego eventu!

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama